Odpojení - 12. november - evs.sk

Zamyslenia

Odpojení – 12. november
12. novembra 2021
Play

„Lebo je dobrý Hospodin, naveky trvá Jeho milosť a Jeho vernosť z rodu na rod.“ (Ž 100:5)

Pamätám si, keď uviedli na trh prvý mobil. Všetci vedeli, že to celkom zmení veci, ale nemyslím si, že niekto tušil, ako veľmi. Keď sa prvýkrát objavila táto technológia, telefóny sa začali zmenšovať. Avšak neskôr prišiel Steve Jobs s novým modelom, novým konceptom, ktorý teraz poznáme ako iPhone. V podstate nám dal vreckový počítač. Bolo to ďaleko viac než len telefón. Takisto na trh uviedol aplikácie.

Preto máme teraz appky a sociálne siete. Má to zaujímavý vplyv na náš národ, a to nie je dobré. Jean Twengeová, profesorka psychológie na Sant Diego State University, napísala knihu s názvom iGen – termín, ktorý používa na opis ľudí, ktorí sa narodili medzi rokom 1995 a 2012. Napísala, že členovia iGen sú „na čele najhoršej krízy mentálneho zdravia desaťročí, v ktorej od roku 2011 u tínedžerov prudko vstúpla miera depresie a samovrážd.“  Väčšinu dôsledkov tejto krízy pripisuje mobilným telefónom.

Ľudia sú odpojení od reálneho života a žijú vo virtuálnom svete, v digitálnom svete, o ktorom si myslia, že ľudia na Facebooku a Twitteri sú skutočne ich priatelia a nasledovatelia. Potom tu vidíme aj fenomén – byť slávnym pre slávu samotnú. Vyvinul sa úplne nový typ celebrity.

Myslím si, že to súvisí s tým, čo ľudia v živote skutočne chcú. Ľudia chcú byť milovaní. Chcú byť potrební a ocenení. Chcú pociťovať, že niekto si ich váži a stará sa o nich. Mnohí sa to snažia robiť cez digitálne spojenie. Práve do toho vstupuje cirkev. Výstižnejšie povedané, vstupuje tu evanjelizácia a činenie učeníkov. Našou úlohou je viesť ostatných k Ježišovi.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.