Prázdne divadlo - 9. január - evs.sk

Zamyslenia

Prázdne divadlo – 9. január
9. januára 2024
Play

„Varujte sa prejavovať zbožnosť pred ľuďmi preto, aby vás videli; ináč nemáte odplatu u svojho Otca, ktorý je na nebesiach.“ Evanjelium podľa Matúša 6:1

Keď Ježiš učeníkov varuje, aby boli opatrní, má na to dobrý dôvod. Pozná nástrahy tvojho života lepšie ako ty. Vie, že tvoj duchovný život môže ľahko skončiť ako prázdne divadlo. Už viac nežiješ pred Božou tvárou, ale pred ľuďmi. Tvoj duchovný život sa stal škrupinou bez obsahu.

To je dôvod, aby si svoj život dôsledne preskúmal. Je hrozné, keď si človek uvedomí svoj skutočný stav až v Deň súdu. Vtedy je už na obrátenie príliš neskoro.

Staré príslovie hovorí: Človek je taký, aký je, keď je úplne sám!

Boh sa nedíva tak, ako sa dívajú ľudia. Nepýta sa na slová, ale na moc. Skrývaš niečo vo svojom srdci napriek dojmu, ktorý prezentuješ sebe a iným?

Existuje nebezpečenstvo, že za kresťanským vzhľadom sa skrýva chladné a mŕtve srdce. Príliš ľahko sa necháme zaujať a pohltiť viditeľnými vecami, čo postupne vytlačí Toho neviditeľného.

Dokážeš sa na seba pozrieť bez toho, aby si sa cítil nesvoj? Nemáš sa pýtať: Kde vlastne som? Nemáš sa spolu so žalmistom modliť: „Preskúmaj ma, ó Bože, poznaj moje srdce; skúmaj ma a poznaj moje myšlienky! Viď, či som na ceste do trápenia, a veď ma cestou večnosti!“ (Žalm 139: 23 — 24)?

Pán vie všetko. Musíš ísť k Nemu. Je dobré vedieť, že ťa vidí skrz-naskrz. Nalomenú trstinu nedolomí. Ježiš ťa chce priviesť späť na začiatok.

Tam si dostal milosť zdarma. Vedel si, že obrovský hriech a nečistota tvojho srdca volajú do neba. Vtedy prišiel Ježiš k tebe s milosťou — s nezaslúženou milosťou.

Na celom svete bola vtedy len jedna osoba, ktorou si sa zaoberal. Bol to Ježiš. Zostaň pred Jeho tvárou a ži tam svoj život. Tvoj duchovný život môže zostať zdravý a svieži jedine pri Ňom.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.