Pre evanjelium - 23. február - evs.sk

Zamyslenia

Pre evanjelium – 23. február
23. februára 2023
Play

„A to všetko robím pre evanjelium, aby som bol jeho spoluúčastníkom.“ Prvý list apoštola Pavla Korintským 9:23

Nedá sa veriť evanjeliu bez toho, aby sme nevstúpili do jeho služby.

Božie Slovo hovorí: „…a za všetkých umrel, aby tí, čo žijú, nežili viac sebe, ale Tomu, kto za nich umrel a z mŕtvych vstal.“ (2K 5:15)

Ľudia, ktorí prijímajú evanjelium, ale nepostavia sa do služby Pánovi, nedokážu udržať evanjelium vo svojom živote dlho. Evanjelium pre nich stráca silu. Nie preto, že je evanjelium samo osebe bezmocné, ale preto, lebo sa stáva len teóriou a vedomosťou. Podobá sa stojatej vode. Taká voda sa neobnovuje, pretože neprúdi.

Ak sa neangažuješ v nejakej práci pre šírenie evanjelia a nestaviaš svoje túžby a sny na vedľajšiu koľaj preto, aby ľudia mohli počuť evanjelium, tvoj vzťah s Bohom ide dolu vodou! O chvíľu ťa bude zaujímať, ako sa môžeš v tomto svete vyvýšiť. Prestíž, postavenie, dom, chata, auto, šaty a mnoho iného, to budú tvoje záľuby. Srdce sa stane menej a menej prístupné pre Božie Slovo.

Ale kresťan, ktorý sa vloží do služby evanjelia, zažíva, že sám má v ňom diel, o akom sa mu ani nesnívalo. Evanjelium sa stáva silou, požehnaním, životom a pokojom. Tvorí radosť, harmóniu, istotu a dôveru k Pánovi aj v tých najťažších situáciách.

Čím viac je človek podriadený službe Pánovi a čím viac sám seba stavia bokom preto, aby evanjelium mohlo prísť k tým, ktorí o ňom nepočuli, tým šťastnejší a bohatší je v tomto svete. A svet so svojimi žiadosťami ho viac nepriťahuje.

Najlepší spôsob, ako sa zbaviť sveta a jeho túžob, je vydať sa do služby evanjelia.

Pavel nielen zvestoval, aby sa evanjelium šírilo. On tiež šil stany, spal, jedol, oddychoval a to všetko pre evanjelium. „A to všetko robím pre evanjelium!“

Berme si z neho príklad.

Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.