Ježiš je cesta - 16. január - evs.sk

Zamyslenia

Ježiš je cesta – 16. január
16. januára 2023
Play

„Urovnaj si chodník pod nohami a nech všetky tvoje cesty sú pevné.“ Príslovia 4:26

Ježiš je cesta. Neexistuje žiadna iná cesta k Božiemu srdcu okrem Neho. Nájsť túto cestu znamená pre hriešnika spasenie. Je to nová a živá cesta. Ak si na nej a zostaneš na nej, si na ceste do neba.

Urovnaj si chodník pod nohami a nech všetky tvoje cesty sú pevné. Toto slovo sa vzťahuje na mnohé rozhodnutia a okolnosti v živote. Vedú k cieľu alebo si robíš plány rovnako ako nekresťania?

Aký je tvoj postoj k pravde? Dá sa spoľahnúť na to, čo povieš? Alebo používaš slová, aby si iných oklamal?

Používaš svoj podpis vždy čestne? A čo filmy, ktoré pozeráš a knihy a časopisy, ktoré čítaš? Ako tráviš čas a na čo míňaš peniaze? Správaš sa tak, akoby si nebol kresťanom?

Každá oblasť života sa dá prirovnať k ceste. Cesta je navrhnutá tak, aby sa po nej chodilo, takže sú tam vždy smery, ktoré si treba vybrať. Záleží na tom, či mnohé cesty vedú k cieľu. Ak nevedú, tak sa postupne od Neho vzďaľuješ, až jedného dňa môžeš Ježiša opustiť bez toho, aby si si to uvedomil.

Mnohí ľudia si myslia, že pokiaľ chcú ísť do neba, je všetko v poriadku. Ani by sa im nesnívalo o rozlúčke s Ježišom. Ale keď používajú Božie slovo alebo hľadajú Hospodina v modlitbe, nemyslia to veľmi vážne. Ani sa neprispôsobujú tomu, čo Boh povedal.

Výsledkom je, že niektoré z ich ciest nevedú k cieľu. Diabol ich nenápadne ťahá do svojho sveta. Stále viac a viac sa prispôsobujú svetu.

Skutočne máme dôvod byť bdelí. Každý deň napredujeme v mnohých smeroch života. Ak nevedú k cieľu, nedosiahneme ho. Ježiš chce vstúpiť do tvojho bežného dňa. Chce rozhodovať o tom, čo robíš, čo si myslíš a čo hovoríš. Ak je Pánom tvojho života, staneš sa kresťanom, ktorý smeruje do cieľa v nebesiach.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.