Predsudok je slabosť - 2. september - evs.sk

Zamyslenia

Predsudok je slabosť – 2. september
2. septembra 2022
Play

„Nesúďte, aby ste neboli súdení.“ (Mt 7:1)

Slovo predsudok znamená „predčasné súdenie“ alebo „odhadovať iných bez poznania faktov“. Predsudok je známkou slabosti, nie sily. Predsudok meriame ako vypočítanú vzdialenosť medzi našimi vlastnými neobjektívnymi názormi a reálnou pravdou. Ak by sme pred Bohom boli všetci dokonale úprimní, predsudky by neexistovali.

Modlitba dňa

Každého z nás miluješ láskou, ktorá preráža všetky bariéry predsudkov, Otče. Odpusť mi, keď súdim iných. Očisti moje srdce, aby si si ma mohol použiť k priťahovaniu ľudí do zväzku Kristovej zjednocujúcej lásky.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.