Prenasledovanie - 17. január - evs.sk

Zamyslenia

Prenasledovanie – 17. január
17. januára 2024
Play

„Ale v tomto všetkom slávne víťazíme skrze Toho, ktorý si nás zamiloval.“ List Rímskym 8:37

Nikto nevie povedať, kedy nastane prenasledovanie, ale odpor voči kresťanom narastá. V starých kresťanských krajinách sa čoraz viac ľudí obracia k cudzím náboženstvám a ateistickej filozofii s úmyslom konkurovať kresťanskému spôsobu myslenia a životnému štýlu. Je zvláštne vidieť podobnosť medzi intelektuálnou klímou v čase apoštolov a tým, čo začíname vidieť dnes.

Preto sa nesmieme čudovať, ak nás postretne to, čo prvých kresťanov: úzkosť, strach, prenasledovanie, hlad, nahota, nebezpečenstvo a meč. Pavol hovorí, že kresťanov považovali za ovce na zabitie. Pre Ježiša čelili smrti celý deň.

Ľahko nás môže odradiť, keď Božie slovo hovorí, že posledné obdobie kresťanstva sa bude podobať prvému. Naša plachá a bojazlivá prirodzenosť je vždy pripravená vybrať si najľahšiu cestu, ale ty sa jej nepodriaď! Ty máš nasledovať Ježiša. Cestou utrpenia, po ktorej s tebou kráča, už raz kráčal sám. Keď On kráča s tebou cestou utrpenia, je to cesta, ktorou už predtým kráčal.

Dostaneš silu a moc vytrvať skrze Božie slovo. S čímkoľvek sa stretneš, v Kristovi si viac než víťaz.

Boží nepriatelia ti môžu vziať všetko. Áno, môžu ti zobrať aj život. Ale je jedna vec, ktorú nemôžu: zobrať ti tvoje víťazstvo! Vlastníš ho v Ježišovi. Armáda zlých duchov sa zo všetkých síl snažila zničiť Jeho dielo spásy, ale prehrala. Na Golgote satan utŕžil smrteľný úder.

Teraz bojuje v zúfalom boji, lebo vie, že jeho čas sa kráti. Môže napáchať veľa škody, ale nedokáže zvíťaziť nad Ježišom.

Môžeš spievať s kresťanmi cez celé stáročia: „Večné víťazstvo mám navždy, Pane Kriste, v Tebe!“ Spievaj to nahlas! Nech to žije v tvojom srdci. Zvesť o víťazstve niesla nespočetné množstvo ľudí cez veľké problémy a ťažkosti. Nestratila na sile. Ponesie aj teba, ak do nej vložíš dôveru. Keď Hospodin hovorí, že ťa miluje, nie sú to prázdne slová. Kráča s tebou celou cestou. Chce viesť svoje dieťa až k nebeskému cieľu.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.