Domov - 15. júl - evs.sk

Zamyslenia

Domov – 15. júl
15. júla 2020

„Láska nikdy neprestane.“ 1K 13:8

Prvým a nevyhnutným predpokladom šťastného kresťanského domova je, že sa musí prakticky konať láska. Domovy, ktoré sú postavené na zvieracej príťažlivosti a vášni, sú predurčené na rozpadnutie a pád. Láska je sila, ktorá spája a drží rodinu pokope. Pravá láska zahŕňa prvok duchovného tajomstva. Má v sebe oddanosť, úctu i pochopenie. Láska kladie nesmiernu zodpovednosť na každého člena rodiny, ale je to zodpovednosť, ktorá prináša úžasnú odmenu. „Milujte,“ hovorí Biblia, „ako aj Kristus… miloval cirkev a dal seba za ňu.“ Ako Kristus miloval cirkev? Miloval ju napriek jej zlyhaniam, chybám a slabosti. Pravá láska nesklame. Miluje napriek osobnostným nedostatkom, telesným chybám či psychickým výstrednostiam. Láska je hlboká, trvalá a večná. Nič nedokáže priniesť taký pocit bezpečia do domova ako pravá láska.

Modlitba dňa

Pomôž mi dnes počúvať, milovať a starať sa o mojich milovaných srdcom, ktoré Ty urobíš citlivým, Ježišu.

Billy Graham Evangelistic Association

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.