On zachoval môj život - 15. marec - evs.sk

Zamyslenia

On zachoval môj život – 15. marec
15. marca 2021
Play

Satan má obrovskú armádu duchov a mnoho útočných zbraní. Útočí v každom čase a zo všetkých strán. Človek sa nikdy nemôže cítiť bezpečne — a najmenej vtedy, keď sa satan dlho skrýva. Vtedy zbiera sily na útok. Prejdem úspešne životom alebo skončím v ohnivom jazere s diablom a jeho anjelmi? Postupom rokov som sa spoznával. Mal som oči otvorené a dával si pozor na nové pasce. Keď sa pozerám späť na svoj život, som zhrozený. Ako často som bol len krok od duchovnej smrti? Napriek tomu som si vykračoval bezmyšlienkovite a bezstarostne. Je teda zvláštne, keď moje srdce kričí radosťou pri stretnutí s požehnaným slovom: „On duši našej život dal, nedal sklátiť sa našej nohe«? Tu je tajomstvo. Len vďaka Pánovi som zostal Božím dieťaťom. On zachoval môj život. Ja sám som sa oň málo staral. Neposkytol som mu dostatočnú výživu. Ale Hospodin sa oň postaral. Ako často sa moje nohy skoro pošmykli? Na zemi je tak mnoho klzkých ciest. Skôr ako sa nazdám, som na jednej z nich a začnem sa šmýkať. Ale Boh prekvapujúco koná. Znova a znova zasahuje. Nespadol som do priepasti, lebo On žije.

Keď premýšľam o Bohu, napĺňa ma radosť a vďaka. Len si predstav, On je ten istý včera, dnes — áno, naveky. Postará sa o moju dušu aj v budúcnosti. V dňoch, ktoré prídu, bude Hospodin kráčať po mojom boku, a keď bude hroziť, že sa pošmyknem, zasiahne. Satanova veľká moc ťa nesmie ochromiť. Poznáš Toho, ktorý je silnejší. Je ním Hospodin. Ukázal to svojím víťazstvom na Golgote. Na základe toho ti prichádza na pomoc.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.