Istota spasenia - 28. február - evs.sk

Zamyslenia

Istota spasenia – 28. február
28. februára 2021
Play

„A oznámili mu: Jozef ešte žije, ba panuje nad celou Egyptskou krajinou. No jeho srdce ostalo chladné, lebo im neveril.“ Prvá kniha Mojžišova 45:26

Jákob žiaľno smútil. Stratil svojho syna Jozefa. Ale jedného dňa prišli jeho synovia domov a povedali mu, že Jozef je živý a dokonca je pánom v Egyptskej krajine.
To bola tá najradostnejšia správa, akú si Jákob mohol predstaviť! Ale aj tak zostalo jeho srdce chladné, lebo im neveril. Podobné je to s mnohými čestnými a bojujúcimi dušami pri stretnutí so slovom o Ježišovi a o tom, čo pre nich urobil.

Božie Slovo nám hovorí, že Pán Ježiš nás vykúpil zo všetkých našich hriechov. Odňal ten súd, ktorý visí nad nami a vzal ho na seba. (R 8:3)

Evanjelium kričí ku každému, kto ho prijíma: Si voľný! Boží Syn ťa oslobodil!
Ale mnohí, ktorí sa utiekajú k Pánovi Ježišovi, aj tak nezažívajú šťastie a istotu spasenia. Oni nedôverujú evanjeliu. Namiesto toho chodia a čakajú na zážitky, ktoré v ich srdciach učiní Duch Svätý. Rozmýšľajú takto: Keď zažijem spasenie, nebudem pochybovať o tom, že som naozaj dieťa Božie!

Neuvedomujú si, že týmto spôsobom to obracajú celé naruby.
Keď je človek hladný, musí sa najesť. Asi ťažko by argumentoval: Je nemožné, aby som teraz dokázal jesť, keď som taký hladný. Tak podobne si počína mnoho ľudí, čo sa týka duchovného života. Pán Ježiš hovorí, že zažijeme oslobodenie vierou v Jeho Slovo. Ale my to prekrúcame a chceme najprv zážitok a potom vieru.

Nechoď a nečakaj na to, aby si zažil oslobodenie, ale ďakuj Pánovi Ježišovi, pretože On ťa na Golgotskom kríži oslobodil od všetkého.

Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.