Príprava na búrku - 20. apríl - evs.sk

Zamyslenia

Príprava na búrku – 20. apríl
20. apríla 2021
Play

„…A prišiel príval, privalili sa rieky, strhli sa vetry, oborili sa na ten dom, ale nepadol, lebo bol na skale založený. .“ (Mt 5:45)

Už sa ti niekedy stalo, že si bol vonku a spustila sa nečakaná búrka? Keď som ako dieťa žil na Havaji, búrky prichádzali len tak odnikiaľ. Následne, tak náhle, ako náhle búrka začala, tak aj skončila a znova vyšlo slnko.

Niektoré búrky sú veľké, dokonca desivé. Pamätáme si na hurikán Andrew, Katrina a nedávny hurikán Michael. Búrky môžu do našich životov prísť znenazdajky.

Existujú však aj iné druhy búrok, ako napríklad náročný či narušený vzťah, finančná kríza, problémy so zákonom, zdravotné problémy či konflikty v práci. A my si s nimi v živote musíme poradiť. Búrky do našich životov prídu. Keď raz prijmeme túto základnú pravdu, zjednoduší nám to život.

Vo svete existujú dva typy ľudí: tí, ktorí prechádzajú krízou a tí, ktorých kríza ešte len čaká. Ak sa nachádzaš niekde medzi búrkami, užívaj si to, pretože nejaká búrka ťa čoskoro zastihne.

V kázni na hore Ježiš hovoril o dvoch mužoch, ktorí stavali domy. Jeden z domov bol postavený na nekvalitnom pieskovom základe, zatiaľ čo ten druhý bol postavený na dobrom kamennom základe. O dome s dobrým základom povedal Ježiš nasledovné slová: „A prišiel príval, privalili sa rieky, strhli sa vetry, oborili sa na ten dom, ale nepadol, lebo bol na skale založený.“ (Mt 7:25)

Všimni si, že Ježiš povedal „a prišiel príval“, nie „ak by prišiel príval“. Dážď príde. Biblia vraví, že Boh „dáva vychádzať slnku na zlých aj na dobrých a zosiela dážď na spravodlivých aj na nespravodlivých.“ (Mt 5:45)

Svoje životy nemáme v rukách, nech by sme sa o to akokoľvek snažili. Máme však v rukách to, čo urobíme a ako budeme odpovedať, keď búrky prídu.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.