Ako zvládať pokušenie - 30. máj - evs.sk

Zamyslenia

Ako zvládať pokušenie – 30. máj
30. mája 2022
Play

„… On nedopustí pokúšať vás nad možnosť…“ (1K 10:13)

Satanovým cieľom je ukradnúť semiačko pravdy z tvojho srdca poslaním rozptyľujúcich myšlienok. Malo by ťa povzbudiť, že satan ťa považuje za dostatočne dobrého kresťana na to, aby si z teba urobil cieľ.

Rozdiel medzi kresťanom a nekresťanom je nasledovný: hoci obaja môžu mať dobré a zlé myšlienky, Kristus dáva svojim nasledovníkom silu vybrať si skôr tie dobré než tie zlé. Vidíš človeka, ktorý prichádza na modlitebné stretnutie s Bibliou pod rukou. Tento človek bol nepochybne pokúšaný ostať doma, ísť na bowling alebo robiť nejakú inú činnosť. Keď mu však prišli na myseľ tieto rôznorodé myšlienky, vybral si správne a namieril si to do kostola.

Iný človek prichádza v noci do baru. Nepochybne mu napadlo, že mal radšej zostať doma so svojou rodinou. Podľahol však negatívnej myšlienke a nechal sa zlákať svojím hladom.

Nezáleží na pokušeniach, ktoré máš, ale na rozhodnutí, ktoré v súvislosti s nimi urobíš.

Modlitba dňa

Pane, každý deň sa budem musieť rozhodovať. S Tvojou silou a múdrosťou mi pomôž robiť správne rozhodnutia.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.