Rozhodnutia - 12. november - evs.sk

Zamyslenia

Rozhodnutia – 12. november
12. novembra 2023
Play

„V tých dňoch vyšiel na vrch modliť sa a na modlitbách k Bohu strávil noc.“ Evanjelium podľa Lukáša 6:12

Človek počas svojho života musí robiť dôležité rozhodnutia. Predtým, než sa rozhodneš, mal by si sa poradiť s Bohom. Tvojím najväčším nebezpečenstvom je, že urobíš rozhodnutie, a potom prosíš Boha, aby ho požehnal. Boh s tým nie je spokojný. Chce ťa viesť v tom rozhodovaní.

Máš sa učiť od Ježiša. Skôr, ako si vyvolil dvanástich učeníkov, strávil noc na modlitbách k Bohu.

Môžeme si byť istí správnym výberom, keď sme sa za to modlili?

Vybral si Ježiš správne, keď nasledujúci deň povolal Judáša ako jedného z dvanástich? Z nášho ľudského pohľadu to bolo zlé. Napriek tomu to bolo správne.

Bola to voľba, ktorá Ho vyšla draho. Muselo to byť bremeno, byť v spoločnosti s Judášom každý deň. V šťastných chvíľach v kruhu blízkych učeníkov Ho muselo bodnúť v srdci zakaždým, keď Jeho oči spočinuli na zradcovi. Ježiš vedel, čo mal tento učeník spáchať voči svojmu Majstrovi. Vedel tiež, ako to pre Neho skončí, ale neposlal ho preč. Neopustil ho. Ticho a pokorne kráčal popri svojom zradcovi až do noci, keď Ho zradil.

Ježiš po noci na modlitbách vedel, že Judáš patrí medzi vyvolených.

Niekedy sa môže zdať, že si si zvolil nesprávne, aj keď si sa za to modlil. Never tomu príliš rýchlo. Božie cesty nie sú naše cesty. Jeho myšlienky prevyšujú naše myšlienky. Ty vidíš veľmi obmedzene, ale Jeho pohľad má široký záber.

Ježiš musel chodiť s Judášom. Pavol musel mať osteň v tele. Boh mohol aj do tvojho života vložiť niečo, čomu nerozumieš. Bez toho, aby si to vedel, slúži to Božiemu plánu spásy. Aj keď to vnímaš ako prekážku v službe Bohu, bremeno ti pomáha udržať ťa na správnom mieste, kde Ježiš môže vstúpiť so svojou milosťou.

A potom je dobré povedať: Hovoril som o tom s Ježišom. Ale On odpovedal: Dosť máš na mojej milosti.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.