S láskou počúvaj - 17. január - evs.sk

Zamyslenia

S láskou počúvaj – 17. január
17. januára 2023
Play

„Prišiel Syn človeka, ktorý je a pije, a hovoríte: Ajhľa, človek žráč a pijan vína, priateľ colníkov a hriešnikov.“ Lukáš 7:34

Keď sa s niekým prvýkrát stretnem, zvyčajne hneď nepoviem, že som pastor, lebo by asi ušiel, keď by si s hrôzou uvedomil, že sa rozpráva so skutočným kazateľom. Namiesto toho sa ho snažím počúvať a byť mu priateľom.

Keď sa kresťanská firma Barna Group, ktorá robí prieskumy, opýtala neveriacich, čo si najviac vážia, keď sa hovorí o duchovných veciach, väčšina odpovedala, že chcú, aby ich počúvali a nesúdili. A to pre niektorých kresťanov nie je ľahké. Niektorí veriaci chcú ľudí posudzovať, odsudzovať aj kričať na nich.

Ale to nie je spôsob, ako ich zasiahnuť dobrou správou Ježiša Krista.

Veľmi sa mi páči spôsob, akým sa Ježiš rozprával so ženou pri studni v Samárii. Dával jej otázky. Počúval ju a nesprával sa ako ten, čo všetko vie. Možno niektoré veci ako kresťania vieme, ale nebuďme vševediaci.

Keď nad tým premýšľaš, kto na zemi vedel viac ako Ježiš? On vedel doslova všetko, pretože bol vtelený Boh. Bol vševediaci, to znamená všetko vediaci.

Niekedy ľudia obviňujú kresťanov, že sú viac svätí než svätci. Ale kto bol viac svätý ako Ježiš? Bol najsvätejší zo všetkých, kto kedy chodili po tejto planéte, ale neprišiel ako najsvätejší zo svätých. Biblia hovorí, že Ježiš bol priateľom hriešnikov (viď Lk 4:34).

Ježiš vstúpil do samaritánkinho sveta. Počúval ju. Strávil s ňou čas a výsledkom bola jej premena.

Účinná evanjelizácia jeden na jedného nie je monológ, je to dialóg. Cieľom nie je vyhrať debatu, ale vyhrať dušu. Cieľom nie je spáliť most, ale ho vybudovať. Povedz svoj príbeh a počúvaj s láskou. Potom vhodne použi posolstvo evanjelia.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.