Spása spočíva v našom počúvaní - 7. august - evs.sk

Zamyslenia

Spása spočíva v našom počúvaní – 7. august
7. augusta 2021
Play

„Kto má uši, nech počuje!“ Evanjelium podľa Matúša 13:9

Znova a znova nám Pán Ježiš kladie na srdce, aby sme používali svoje uši na počúvanie. V listoch cirkevným zborom, v Zjavení Jána, sa to hovorí sedemkrát: „Kto má uši, nech počuje, čo Duch hovorí cirkevným zborom!“ Reč Ducha je Ježišovou vlastnou rečou. Pretože všetky listy sa začínajú: Toto hovorí Ježiš. Počúvať Boží hlas, reč Ducha, neznamená upokojiť sa a počúvať hlasy vo svojom vnútri. Znamená to mať v úcte Božie Slovo! Znamená to pozorne si všímať všetko, čo Pán Ježiš povedal. Či Božie Slovo hovorí o nás a o našom hriechu, alebo hovorí o Pánovi Ježišovi a Jeho spáse – stále to znamená, že musíme pozorne počúvať, aby sme porozumeli slová vchádzajúce do nášho srdca. Spása spočíva v našom počúvaní. Nespočíva v tvrdej práci s naším ja. A už najmenej spočíva v našich pokusoch „poriadne veriť“. Božie Slovo má úžasnú moc dostať sa do nášho vnútra. Nielen do nášho vedomia, ale aj do podvedomia. Áno, preniká až do najvnútornejších a najhlbších zákutí. Keď čítaš Bibliu, počítaj s tým! Niekedy si možno myslíš, že čítanie a počúvanie Božieho Slova ti až tak veľa nedáva. Ale keď čítaš a počúvaš tak, aby si prijal Slovo a uchovával ho v srdci, vtedy koná sám Boh v tvojej najvnútornejšej podstate. A výsledok sa určite ukáže v správnom čase určenom Bohom. Ale daj pozor, aby si nečítal a nepočúval tak, že sa nestaráš o to, čo počúvaš a čítaš! Duchovne povedané, je to nebezpečné!

Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.