Svieti v plnej sile - 27. jún - evs.sk

Zamyslenia

Svieti v plnej sile – 27. jún
27. júna 2022
Play

„… tvár mal ako slnko, keď svieti v plnej sile.“ Zjavenie Jána 1:16

Ak sa dívaš na seba, zvádza ťa to k malomyseľnosti. Živý kresťan je vždy so sebou nespokojný. Nepriateľ duší to vie, preto chce, aby si sa znova a znova díval do svojho vnútra.

Nerob to!

Jeden skúsený kresťan povedal: Vždy, keď sa pozrieš na seba, musíš sa desaťkrát pozrieť na Ježiša.

Ježiš svieti ako slnko v plnej sile. On dáva svetlo, život; sám osebe dokáže zapáliť dušu. Dáva ti svoje láskavé srdce spasenia. Prežíva s tebou trápenie iných a posiela ťa k nim.

Ježiš tiež vytvára svetlo v tvojom vnútri. Sám si tmou, ale ak veríš v Neho, si napriek tomu svetlom. Tvoj život nie je tmavý, pochmúrny a beznádejný. Vládne v tebe svetlo. Musíš všetky bremená vložiť na Pána a už ich viac nemusíš niesť. Preto môžeš odvážne kráčať vpred. Ak uprieš oči na Neho, vidíš svetlo bez ohľadu na to, aké tmavé sa javí všetko v tvojom okolí.

Ježiš dáva život. V Ňom je zlomený osteň smrti. Prešiel si zo smrti do života; preto budeš žiť, aj keď zomrieš.

Vždy, keď uvidíš nádherný jas slnka, budeš o tom presvedčený. Ak vidíš Ježiša, potom si svet môže hovoriť, čo chce. Neurobí to na teba žiadny dojem. Vieš, prečo máš na veci taký odlišný názor? Vidíš, zatiaľ čo svet je slepý.

Keď ti do oka svieti slnko, uvedomíš si jas slnečného svetla. Pri pohľade naň je ťažké vidieť niečo iné. Ak uprieš oči na Ježiša, stáva sa obnovujúcou a premieňajúcou silou v živote. Robí z teba nového človeka.

Stane sa pre teba všetkým. Celá tvoja sila pochádza od Neho. Všetky pramene života sú v Ňom. Všetko v tvojom živote smeruje k Nemu. Je slnkom, ktoré svieti v plnej sile.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.