Tri spôsoby, ktorými ti hriech zničí život - 29. jún - evs.sk

Zamyslenia

Tri spôsoby, ktorými ti hriech zničí život – 29. jún
29. júna 2021
Play

„Ak však neurobíte tak, prehrešíte sa proti Hospodinovi; vedzte, že trest za váš hriech vás postihne.“ 4M 32:23

Keď sa ľudia zamotajú do hriechu, myslia si, že sú všetci proti nim. „Nikto tomu nerozumie,“ povedia. „Každý ma odsudzuje.  Ale vy to nechápete. Ja som iný.“

Nie, ty nie si iný. My všetci sme zraniteľní. A my všetci sme schopní robiť hlúposti. Potrebujeme to o sebe vedieť. Môžeme sa dostať pod nadvládu, vplyv a omamné účinky hriechu, ak si nedáme pozor.

Presne to sa stalo Samsonovi. Myslel si, že sa môže striasť svojich nepriateľov tak, ako to už spravil pri iných príležitostiach. No Filištínci ho zajali, vypichli mu oči, spútali ho bronzovými reťazami a prinútili ho mlieť obilie vo väzení. Hriech ťa  oslepí . Hriech ťa nájde. A hriech ťa zomelie.

Najprv ťa oslepí.  Zrazu robíš nerozumné veci. Muži odchádzajú od žien a detí, ktoré ich milujú, aby mali nejaký hlúpy románik. Ženy opúšťajú rodiny , aby „našli“ samy  seba. Hriech ťa robí slepým k pravde. Najprv sa zdá byť veľmi lákavý, ale potom si zrazu uvedomíš, že si v pasci.

To vtedy ťa hriech nájde. Biblia hovorí: „vedzte, že váš hriech vás dostihne“ (4M32:23, Botekov preklad). Možno  ti to teraz prechádza, ale skôr či neskôr ťa to dobehne.

Biblia hovorí o „chvíľkovom pôžitku z hriechu“ (Žid 11:25). Je chvíľkový… na istý čas, na isté obdobie. A potom ťa zomelie. Ako kopa tehál sa na teba zrútia následky: rozbité rodiny, zradená dôvera, poškodené svedectvo i reputácia, zničené deti s hlbokými zraneniami, ktoré možno ponesú po celý život.

Hriech ťa robí slepým, hriech ťa dobehne a hriech ťa zomelie – to je to, čo hriech dokáže.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.