Vlastnosť vytrvalosti - 5. február - evs.sk

Zamyslenia

Vlastnosť vytrvalosti – 5. február
5. februára 2023
Play

„No nielen to, ale sa chválime aj súženiami, lebo vieme, že súženie vedie k vytrvalosti“ (R 5:3).

Deti sú veľmi roztomilé, keď sú ešte bábätká. Sú také bezmocné a závislé. Keď však vyrastú, naučia sa určitým zručnostiam. Naučia sa samy nakŕmiť a obliecť. Naučia sa o seba postarať. Nemôžu byť navždy bábätkami.

Rovnako ani my nechceme byť celý život kresťanskými bábätkami. Chceme rásť a dospievať.

Páči sa mi preklad Listu Jakuba 1:2-4 od J. B. Philipsa, ktorý znie: „Keď sa do vášho života tlačia všelijaké skúšky a pokušenia, bratia moji, nehnevajte sa na ne ako na votrelcov, ale prijmite ich ako priateľov! Uvedomte si, že prichádzajú, aby vyskúšali vašu vieru a vytvorili vo vás vlastnosť vytrvalosti. Nechajte však tento proces pokračovať, kým sa táto vytrvalosť plne nerozvinie, a zistíte, že ste sa stali ľuďmi zrelého charakteru so správnym druhom nezávislosti.“

Boh dopúšťa v našom živote ťažkosti a skúšky, aby sme duchovne rástli.

Učiteľ môže napríklad povedať triede: „Dnes vás budem skúšať. Je to päťminútovka. Zatvorte si teda učebnice a vytiahnite si hárok papiera.“  Keď som chodil do školy, nikdy som sa netešil, keď učiteľ ohlásil päťminútovku, pretože som nebol pripravený. Neučil som sa.

Boh zahlási päťminútovky aj v našich životoch. Skúša nás, aby zistil, či sme sa naučili látku. Tak rýchlo hovoríme druhým, ako majú žiť, veriť a modliť sa za veci, ale keď do nášho života prídu skúšky a ťažkosti, často spanikárime. Preto nám Boh niekedy dovolí prejsť skúškami, aby sa uistil, že naozaj vieme, o čom hovoríme. Skúša nás, aby zistil, či sme sa naučili látku.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.