Všetko vykonal namiesto teba - 15. apríl - evs.sk

Zamyslenia

Všetko vykonal namiesto teba – 15. apríl
15. apríla 2022
Play

Svojím poznaním môj spravodlivý sluha dá spravodlivosť mnohým a ich neprávosti sám vezme na seba.“ Izaiáš 53:11

Neexistuje nič dôležitejšie, ako mať pravé poznanie Ježiša. Nič nie je také zásadné, ako zotrvať v tomto poznaní.

Nemysli si, že poznáš Ježiša, keď vieš, že zomrel za tvoje hriechy. Veľa ľudí dokáže vysloviť tie správne slová, ktoré znejú dobre, ale vyznanie ich úst sa nikdy nestalo vierou ich srdca.

Skutočné poznanie Ježiša je poznanie srdcom. Prejavuje sa vnútornou túžbou po Ňom. Dobrým znamením je, ak túžiš počuť skrze slovo kríža, že všetky tvoje hriechy boli odpustené.

Myseľ a zdravý rozum netúžia počúvať o Ježišovej krvi. Nie je veľkým problémom intelektuálne prijímať a akceptovať pravdy kresťanstva. So znovuzrodeným srdcom je to iné. Žije slovom Pána Ježiša, ktorý niesol naše prestúpenia. Nevie sa dosť napočúvať o posolstve spásy. Čim viac počúva, tým silnejšia je túžba.

Preto srdce túži aj po nebi. Tam nebudeš chápať kúsok po kúsku a len čiastočne. Tam pochopíš v plnosti.

Hoci nikdy nie si spokojný s tým, čo vieš o Ježišovi, stále je to tá najvzácnejšia vec v tvojom živote. Poznanie srdca o Ňom ti otvára cestu k bohatstvu Jeho milosti. Neuvedomuješ si, že existuje vzťah medzi tvojím poznaním a všetkým, čo ti Jeho krv darovala. Tvoja bezmocnosť a Jeho dokonalá milosť sa k sebe celkom nehodia.

Božiu spásu nedokážeme prijať úplne dokonalým spôsobom. Ale v poznaní Pána Ježiša je dokonalá spása, preto zakrýva všetku nedokonalosť v živote.

Ak poznáš Ježiša, si spravodlivý pred Bohom. Božia milosť nie je platbou za to, že Ho poznáš. Božia milosť je nezaslúžená. Vďačíš za ňu len samotnému Ježišovi.

On je pre teba všetkým, pretože všetko vykonal namiesto teba. Len preto si pred Bohom spravodlivý.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.