Vylejem svojho Ducha - 24. apríl - evs.sk

Zamyslenia

Vylejem svojho Ducha – 24. apríl
24. apríla 2023
Play

„Lebo vylejem vody na smädnú pôdu a bystriny na suchú zem, vylejem svojho Ducha na tvoje potomstvo a svoje požehnanie na tvoju mlaď.“ Izaiáš 44:3

Duch Svätý mení všetko. Suchú zem mení na rozkvitnuté sady. Každé Božie dieťa to už zažilo. Možno si vedel, kto je Ježiš už predtým, ako si prijal Božieho Ducha, ale až potom si obrátil k Nemu svoj zrak, keď Duch Svätý zjavil pravdu tvojmu srdcu. Vtedy si našiel odpočinok v tom, že Jeho krv nás očisťuje od každého hriechu a robí dušu bielu ako sneh.

Ak veríš v Ježiša, máš aj Ducha Svätého. Nemôžeš najprv veriť v Ježiša a až potom prijať Ducha Svätého. Nikto nemôže povedať Pán Ježiš, ak len nie v Duchu Svätom.

Ale ak patríš Ježišovi, musíš sa nechať naplniť Duchom. Duch Ho bude neustále oslavovať v tvojom srdci. Existujú kresťania, ktorí nedajú Duchu žiadny priestor ani slobodu konania. Chradnú. Ich dôvera upadá. Ich radosť mizne. Ich modlitba utícha.

Duch Svätý oslavuje Ježiša. Boží Duch je tam, kde viera v Neho vzniká a má priestor rásť. Keď sa rozhodneš, že nebudeš poznať nič iné, jedine Ježiša Krista, a to toho ukrižovaného, to je znamenie práce Ducha.

Dostaneš všetko svoje bohatstvo v Synovi. Tvoje oči sú otvorené pre skutočnosť, že Ježiš sa s tebou delí o všetko. Uviedol ťa do svojho sveta skrze vieru.

Keďže Ježiš je Syn Boží, aj ty si Božím dieťaťom. Preto smieš byť ako dieťa pred svojím Otcom. Môžeš Mu povedať všetko. Môžeš svojmu Otcovi s dôverou povedať, že tvoje oči nevidia jasne. Boh vidí absolútne všetko, preto môžeš bezpečne vložiť svoju ruku do Jeho ruky.

Umožnil ti pozrieť sa na svoj hriech a úbohosť ako na otrhané, odhodené šaty, ktoré ti ležia pri nohách. Nikdy viac si ich neoblečieš. Nie, ty chceš nosiť kráľovský odev, ktorý ti daroval Ježiš.

Ak je toto pre teba skutočnosť, máš Ducha. Koná v tebe svoje dielo. Rieky živej vody prúdia do tvojho života.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.