Využi svoj čas múdro - 26. jún - evs.sk

Zamyslenia

Využi svoj čas múdro – 26. jún
26. júna 2023
Play

Veď neviete, čo bude zajtra s vaším životom; ste para, ktorá sa nakrátko ukáže, a potom zmizne.“ (Jk 4:14)

Boha nič neprekvapí. Všetko sa deje podľa plánu a Boh chce, aby si bol súčasťou toho plánu. Aj diabol má pre svet plán. Boh má plán aj diabol má plán, a ty sa budeš musieť rozhodnúť, do ktorého plánu chceš patriť. Písmo hovorí, že Boh nám umožňuje žiť o čosi viac ako 70 rokov. Prvých pätnásť strávime v detstve a ranej puberte. Dvadsať rokov strávime v posteli, a počas posledných piatich nám fyzické obmedzenia začnú okliešťovať naše aktivity. To nám necháva asi tridsať rokov, ktoré prežijeme ako dospelí. Keď odpočítame čas, ktorý trávime tým, že jeme, alebo že si robíme poriadok v daniach, už nám ostáva len možno pätnásť rokov. Teraz si predstav, že sedem z týchto rokov strávime pozeraním televízie. To nám už ostáva len sedem alebo osem rokov. Času nemáme veľa! Času, ktorý môžeme odovzdať Bohu, investovať do kreatívnych vecí či do záchrany našich blížnych pre Krista, nemáme veľa!

Modlitba dňa

Každú hodinu každého dňa, ktorý mi ostáva z tohto pozemského života, chcem stráviť tým, že Ti budem slúžiť, drahý Pane. Odpusť mi, že často trávim čas zbytočnosťami.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.