Záhubná jama - 28. máj - evs.sk

Zamyslenia

Záhubná jama – 28. máj
28. mája 2023
Play

„Vyzdvihol ma zo záhubnej jamy, z bahna a blata; na skalu postavil moje nohy a upevnil mi kroky.“ Žalm 40:3

Hriech a jeho dôsledky sú ako slizká jama, ako bahno a kal. Podrážajú ti nohy. Nedosiahneš cieľ. Zabáraš sa hlbšie a hlbšie do bahna a blata.

Čo zachraňuje človeka?

Príde deň, keď zažiješ takú slizkú jamu ako nikdy predtým. Cítiš, že ťa to ťahá hlbšie. Je celkom jasné, že si stratený. Nemôžeš sa z tej slizkej jamy dostať. Nedarí sa ti dosiahnuť cieľ. Niet pre teba záchrany.

Ale v tvojom najväčšom trápení prichádza k tebe Ježiš. Očakávaš zdrvujúci rozsudok, ale On neprichádza súdiť. Vchádza do bahna a blata a drží ťa. Potom ťa zodvihne a tvoje nohy postaví na skalu.

Uvedom si, že máš Spasiteľa, ktorý nielen dáva dobré rady; nedáva inštrukcie, ako a čo spraviť, aby si sa zachránil. Nie, sám vstupuje a zachraňuje ťa.

Ježiš má prostriedky, ktorými ťa vedie na skalu — je to Jeho slovo. V slove o kríži je spasiteľná moc. Toto slovo je jedno s tým, čo sa stalo na Golgote. Na dreve kríža ťa Ježiš uchopil. Tam ťa vytiahol von.

Stalo sa to preto, že Ježiš bol pohltený tou slizkou jamou. Zmizol do priepastnej hlbiny, zatiaľ čo tvoje nohy položil na skalu večnej spásy.

Možno ti je skutočnosť spásy cudzia. Myslíš si, že ti chýba spasiteľ. Nechýba. Ježiš je tvoj Spasiteľ.

Čo ti chýba, je viera. Musíš mať otvorené oči pre to, čo Ježiš pre teba urobil. Preto musíš dávať pozor na slovo o Božej milosti. Boh ti chce ukázať, že Ježišove ruky sú k tebe natiahnuté. Sú poznačené ranami a údermi, ktorými zaplatil, aby ťa vytrhol zo skazenosti hriechu.

„Vykúpili ma Ježišove rany, On ma nepustí. Nedovolí, aby sa moja duša stratila, On ma nepusti.“

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.