Zanedbávanie spasenia - 8. marec - evs.sk

Zamyslenia

Zanedbávanie spasenia – 8. marec
8. marca 2023
Play

„… akože unikneme my, ak zanedbávame také veľké spasenie, ktoré najprv Pán zvestoval, potom nám ho potvrdili tí, čo ho počuli…“ List Židom 2:3

Autor Listu Židom píše: My. Je to o nás. Ľahko podľahneme zdaniu, že sme mimo nebezpečenstva. Ale robíme dobre, ak máme na mysli, že varovanie nezanedbávať Božie spasenie znelo Božím deťom.

Len málo ľudí, ktorí sa nazývajú kresťanmi, by zámerne poprelo Pánovo spasenie. Všetci cítime, že ak ho poprieme, nie sme viac kresťanmi.

Keď sa satan stretol s Ježišom na púšti, Božie slovo použil v snahe, aby Ježiš opustil určenú cestu. To je jedna z najúčinnejších satanových metód, keď sa stavia na odpor ľuďom, ktorí žijú pre Boha. Snaží sa nás oslepiť, aby sme nevideli, čo je napísané. Ak sa mu to podarí, víťazstvo je isté. Vedie nás preč od základných právd spasenia.

Satan sa snaží zviesť Božie deti na scestie tak, že ich pozornosť obracia na tie aspekty Božieho slova, ktoré sú zanedbávané možno aj mnoho rokov. Máme Božie slovo čítať a zvestovať celú Božiu radu, preto určite nie je zlé upriamiť pozornosť na to, čo si iní nevšimli alebo pri zvestovaní zanedbali. Nebezpečenstvo však vzniká, keď srdce a myseľ takéto otázky zaujmú natoľko, že vyžadujú celú pozornosť. Vtedy im môžeme dať v mysli oveľa väčší priestor, ako majú v Biblii.

Kresťania, ktorým sa to stalo, hovoria, že sa prirodzene musíme v prvom rade spoliehať na Božie spasenie. To je základ. Ani by sa im nesnívalo, že zapierajú evanjelium. Ale zároveň sa čudujú, že bratia kresťania varujú pred ich zvláštnymi biblickými záujmami.

To je skutočne nebezpečná situácia.

Zo všetkého najťažšie je držať sa pevne posolstva o Božej spáse. Satan sa všetkými dostupnými prostriedkami snaží odviesť nás od základov Božej spásy. Žijeme zo Slova o kríži. Jedine ono je Božou mocou na spasenie. Ak žiješ na tomto Slove o spáse, máš večný život. Ak žiješ podľa akýchkoľvek iných slov, stratíš ho.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.