Životné boje - 26. marec - evs.sk

Zamyslenia

Životné boje – 26. marec
26. marca 2022
Play

… na vlastnom tele vyniesol naše hriechy na drevo…“ (1Pt 2:24)

Celý život predstavuje boj – je to podstata vecí. Podľa tvrdení lekárov dokonca aj v našich fyzických telách prebieha spor o nadvládu. Baktérie v našej krvi vedú neustálu vojnu proti nepriateľským choroboplodným zárodkom. Červené krvinky stále bojujú proti bielym krvinkám v snahe udržať v tele život. Boj sa takisto odohráva v duchovnej ríši. „Bojujeme,“ ako vraví Biblia, „ proti pánom sveta tejto temnosti.“ Temnota nenávidí svetlo. Mám psa, ktorý by radšej vykopal plesnivú zdochlinu, aby ju mohol žuť, ako by mal to najvyberanejšie a najčistejšie jedlo. Nevie si pomôcť – je to jeho prirodzenosť. Ľudia si nedokážu pomôcť, že vo svojej prirodzenosti reagujú na oplzlosti, chlipnosti a ohavnosti. Budú mať ťažkosti konať inak, pokiaľ nie sú znovuzrodení. A kým nie sú zmenení Kristovou mocou, pravdepodobne budú v nepriateľstve voči tým, ktorí sa spájajú s Kristom.

Modlitba dňa

Keď sa zamýšľam nad Ježišovou prácou na tejto zemi – ktorá viedla k Jeho najväčšej obete –, modlím sa, aby ťa dnes všetka moja práca oslávila, môj drahý Spasiteľ.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.