Zotriem tvoje priestupky sťa oblak - 8. august - evs.sk

Zamyslenia

Zotriem tvoje priestupky sťa oblak – 8. august
8. augusta 2022
Play

„Zotriem tvoje priestupky sťa oblak a tvoje hriechy ako mračno. Navráť sa ku mne, lebo som ťa vykúpil.“ Izaiáš 44:22

Diabol ťa dlho nechal na pokoji, ale nezabudol na teba. Prichádza znenazdajky. Nemôžeš ho vidieť, ale môžeš ho počuť. Šepká ti pochybnosti do srdca: Si si istý, že tvoje hriechy sú skutočne odpustené?

Možno si kresťanom už mnoho rokov. Dívaš sa späť a všetko vyzerá šedivo. Koľkokrát si si želal, aby si bol kresťanom zapáleným pre Boha? Ako často si sa rozhodol, že všetko bude inak? Ale nikdy nebolo.

Viem, že po mnohých nádejných pokusoch moje pocity vybledli. Nikdy som nedokázal žiť taký ľudský a kresťanský život, aký som si z celého srdca želal. Potom prišli mnohé obvinenia a výčitky svedomia.

V takej chvíli je jednoduché zájsť ešte o krok ďalej a myslieť si, že keď som ja neúspešný, je taká aj Božia milosť.

Ak si to myslíš, musíš si uvedomiť, že Pán ťa pozná. Tak veľmi ti túži prísť na pomoc.

Práve ty sa stretávaš s najmocnejším uistením Jeho Slova: „Zotriem tvoje priestupky sťa oblak.“

Mal by si si všimnúť, že to je niečo, čo robí Boh. V hodine Ježišovej smrti boli tvoje hriechy a zlé skutky vymazané. Boli odstránené, lebo boli vložené na Ježiša. Visel pod Božím hnevom a súdom ako tvoj dlžobný úpis. Keď bol Ježiš zasiahnutý, bolo to preto, aby si ty mohol uniknúť.

Pán ti preto hovorí: „Navráť sa ku mne, lebo som ťa vykúpil!“ Boh neprichádza k tebe so súdom a obvinením. Nie, prichádza s vykúpením. Vďaka Ježišovi ťa Boh oslobodzuje od každého hriechu. Môže to urobiť, lebo to už urobil na Golgote.

Ak sa vo svojej úbohosti utiekaš k Ježišovi, nie je na tebe žiadny hriech ani prestúpenie. Ježiš je tvoj Náhradník a to Bohu stačí. Musí to preto stačiť aj tebe.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.