Pancier viery - 1. máj - evs.sk

„Nadovšetko vezmite si štít viery, aby ste ním mohli uhasiť všetky ohnivé šípy tohto nešľachetníka.“ (Ef 6:16)

Duchovné útoky často prichádzajú vtedy, keď sa snažíš pre Boha dosiahnuť niečo veľké. Ak však duchovne tápaš a nikdy so svojou vierou nič nerobíš, diabol ťa nevidí ako hrozbu.

Avšak ak si dovolíš vyhlásiť: „Pokúsim sa priviesť tých, ktorí sú okolo mňa, k Ježišovi. Chcem zvýšiť svoje úsilie a otvorene hovoriť o svojej viere,“ potom budeš zasiahnutý tým, čo Biblia nazýva: „ohnivé šípy nešľachetníka“ (Ef 6:16).

Takisto nimi budeš zasiahnutý, ak čítaš Písmo. Môžeš čítať ľubovoľnú knihu, sledovať akýkoľvek televízny program, či prezerať si hocijakú internetovú stránku. Avšak v momente, keď vytiahneš Bibliu, a začneš ju čítať, celé peklo unikne a diablove šípy začnú lietať. Posledná vec, ktorú pre teba chce, je, aby si otvoril Božie Slovo.

Kvôli tomu ťa bude zasahovať svojimi ohnivými šípmi, a preto potrebuješ mať štít viery. Je to viera v Božie Slovo a v to, čo hovorí. Je to schopnosť rýchlo aplikovať to, čomu veríš, aby si odvrátil všetko, čo ti diabol robí alebo sa snaží urobiť.

Ak ťa šíp zasiahne, a ty nevieš, čo robiť, zodvihni štít viery. Možno je to finančná kríza, a ty uvažuješ, ako sa cez ňu dostaneš. Pamätaj na to, čo hovorí Biblia: „Môj Boh však uspokojí všetky vaše potreby podľa svojho bohatstva v sláve Krista Ježiša.“ (F 4:19) Alebo ťa niekto ohrozil. Prečítaj si Žalm 91. Boh ti zasľubuje ochranu.

Pokiaľ veríš Bohu, tvoj štít je vztýčený. Avšak v momente, keď mu prestaneš veriť, tvoj štít padá.

https://www.harvest.org