Predmet našej viery - 11. jún - evs.sk

„Ježiš im však odpovedal: Majte vieru v Boha!“ (Mk 11:22)

Niektorí ľudia tvrdia, že v náboženstvo neveria. „Viera je pre jednoduchých ľudí,“ povedia. „Ja som človek, ktorí verí faktom. Nežijem z výmyslov. Som niekto, kto uverí až po tom, čo sa o tom na vlastné oči presvedčí. Nikde vo svojom živote vieru nepraktizujem. Viera je pre hlupákov.“

Vieru v skutočnosti vo svojich životoch používame stále. Ak ideš do reštaurácie, sadneš si, objednáš a zješ jedlo, ktoré ti prinesú. Praktizuješ tým vieru. Nevieš, kto jedlo pripravil. Netušíš, čo v kuchyni robili. Zoberieš však do ruky vidličku a začneš jesť. Veríš, že dodržiavajú hygienické normy a tvoje jedlo pripravujú správne.

A čo keď ideš k lekárovi? Povedia ti, že potrebuješ operáciu. Objednáš sa teda u lekára a necháš sa zoperovať. Veríš tomu, čo ti lekári povedia. A keď ideš do lekárne, veríš lekárnikovi, že ti vydá správne lieky.

Hoci o aerodynamike vieš len málo, keď nastúpiš do lietadla dôveruješ, že nejako len vzlietne a bezpečne ťa dopraví do tvojej destinácie. Rovnako dôveruješ ľuďom v kokpite, ktorí stroj pilotujú.

Preto sa nesnaž tvrdiť, že vieru nepraktizuješ. Svoju vieru vkladáš do pilotov, lekárov, kuchárov a lekárnikov. Vieru vidíš každodenne. List Židom nám v 11:3 vraví: „Vierou chápeme, že veky povstali slovom Božím, aby – čo je viditeľné – nepovstalo z viditeľného.“

„Ježiš im však odpovedal: Majte vieru v Boha!“ Predmetom našej viery je Všemohúci Boh. Maj vieru v Boha.

https://www.harvest.org