Dobré úmysly - 17. apríl - evs.sk

„Lebo ja poznám úmysly, ktoré mám s vami − znie výrok Hospodinov − úmysly smerujúce k blahu, a nie k nešťastiu: dať vám budúcnosť a nádej.“ (Jer 29:11)

Moja manželka občas povie: „Poďme si dať dobrý šalát.“ Pre mňa je šalát ako praktizovanie jedenia skutočného jedla. Zvyčajne ma priťahujú nezdravé jedlá. Nemám rád zdravé veci.

Podobne si niekedy myslíme, že ak kráčame v poslušnosti Ježišovi Kristovi, bude to ako keby sme boli na diéte, že budeme jesť všetky tie veci, ktoré v skutočnosti jesť nechceme. Veci, ktoré sú nepríťažlivé.

To nie je Božia vôľa. Zistíš však to, že Božie plány pre teba sú lepšie než tvoje vlastné plány. Biblia hovorí nasledovné: „Lebo ja poznám úmysly, ktoré mám s vami − znie výrok Hospodinov − úmysly smerujúce k blahu, a nie k nešťastiu: dať vám budúcnosť a nádej.“

Páči sa mi skutočnosť, že Boh nehovorí: „Poznám jeden dobrý úmysel, ktorý s tebou mám.“ Ak by som vedel, že všemohúci Boh má so mnou jeden dobrý úmysel, bol by som s tým spokojný. No Boh vraví: „Ja poznám úmysly, ktoré mám s vami.“ Nie je to jeden úmysel; sú to úmysly. Existuje nesmierne veľa dobrých úmyslov, ktoré s tebou Boh má, sú ako hviezdy na nebi či piesok v mori. Sú nevyčísliteľné.

Niekto môže povedať: „Čo ak sú to zlé úmysly?“ Čo ak so mnou Boh zamýšľa zlé veci? Vráťme sa späť k Jeremiášovi 29:11. Aké sú úmysly, ktoré s nami Boh má? „Sú to myšlienky pokoja, a nie nešťastia, dať nám budúcnosť a nádej.“

Je to pravda. Boh ťa miluje. Pre tvoj život má skvelý plán. Vedz len nasledovné: Božia vôľa pre teba je lepšia než tvoj vlastný plán.

https://www.harvest.org