Hľadáš lásku? - 18. marec - evs.sk

„Teraz však zostáva viera, nádej, láska, to troje, ale najväčšia z nich je láska.“ (1K 13:13)

Popredná agentúra pre prieskum verejnej mienky urobila rozsiahly výskum, v ktorom zadala nasledovnú kľúčovú otázku: Čo v živote hľadáte najviac? Ľudia rôznych vekových kategórií a povolaní dostali dotazníky, a keď analytici vyhodnotili odpovede, boli prekvapení. Väčšina si myslela, že dostanú odpovede zamerané na materialistické ciele. Avšak na vrchole rebríčka bola láska. Ľudia chceli milovať a byť milovaní.

Vyvoláva to nasledovnú otázku: Čo je láska? Skutočne rozumieme tomu, čo láska znamená? Ak budeš hľadať podnety v našej kultúre, budeš sklamaný a veľmi zmätený. To, čo potrebujeme, je skutočná láska, nie pseudo láska súčasnej kultúry.

Mysím si, že robíme veľkú chybu, ak si myslíme, že manželstvo vyrieši všetky naše problémy, alebo že muž či žena nás nejako zachránia zo všetkých našich problémov.

Možno sa zamýšľaš nad tým, či toho človeka, ktorého si budeš chcieť vziať a stráviť s ním zvyšok svojho života, vôbec niekedy nájdeš. Hádaj čo? Nezadaní ľudia nie sú jediní, ktorí sú osamelí. Rovnako existujú aj osamelí zosobášení ľudia. Možno sa ocitli v manželstve bez lásky. Alebo možno žijú s partnerom bez záväzku. Možno jeden z dvojice je veriaci a druhý nie, takže v skutočnosti idú v živote dvoma odlišnými smermi. Osamelosť môžeš zažívať či si slobodný, alebo v manželstve.

Jednoduchá pravda je, že potrebuješ byť spokojný tam, kde si, bez ohľadu na tvoj rodinný stav. Ak si slobodný, potrebuješ byť spokojný ako slobodný človek. A ak si v manželstve, potrebuješ byť spokojný ako človek v manželstve. Pochop, že žiaden človek nikdy nenaplní potreby hlboko v tvojom vnútri. Všetko je to o Bohu. On je ten, ktorého v prvom rade potrebujeme.

https://www.harvest.org