Najnebezpečnejšie slovo v živote - 21. február - evs.sk

„Veď On hovorí:  V čas príhodný som ťa vyslyšal a v deň spasenia som ti pomohol.  Ajhľa, teraz je čas veľmi príhodný; ajhľa, teraz je deň spasenia!“ (2K 6:2)

Raz som čítal, že 82 % všetkých kresťanov príde k viere do veku 19 rokov alebo skôr. To bola pravda o mne. Uveril som, keď som mal 17 rokov. Samozrejme, neznamená to, že nemôžeš spoznať Krista neskôr, pretože mnohí ho spoznali v neskoršom veku. Vo všeobecnosti je to s plynúcimi rokmi náročnejšie.

Možno si mladý a tvojho srdca sa práve teraz môže dotknúť Boží Duch Svätý. Musíš s tým niečo urobiť. Neodkladaj to. Neotáľaj. Nehovor zajtra, pretože v Božom kalendári nenájdeš slovo zajtra.

Slovo zajtra znie tak nevinne, no je to najnebezpečnejšie slovo v živote. Zajtra je cesta, ktorá vedie do mesta menom nikdy. Zajtra sú zablokované, zatvorené dvere, ktoré ľudí nevpustia do neba. Zajtra je satanove slovo a jeho stratégia oklamala už veľmi veľa ľudí. Nedovoľ, aby sa to stalo aj tebe.

Ak v tvojom srdci Duch Svätý koná práve teraz, potom čas uveriť je teraz. A pokiaľ nie si najmladší, je to pre teba o čosi dôležitejšie, pretože každým dňom, ktorým to odkladáš, sa viac utvrdzuješ vo svojich spôsoboch.

Nespoliehaj sa na zajtrajšok. Biblia vraví: „Ajhľa, teraz je čas veľmi príhodný; ajhľa, teraz je deň spasenia!“ (2K 6:2) Najnebezpečnejšia zo všetkých falošných predstáv je tá, že máš kopu času. Ty totiž nevieš, či máš veľa času. Možno máš pred sebou roky. Možno týždne. Možno dni. Alebo môžeš mať iba hodiny.

Teraz je čas. Dnes je deň spasenia. Neodkladaj to. Neotáľaj. Pretože raz nastane deň, keď už pre teba bude neskoro.

https://www.harvest.org