Veterán nie rachotina - 30. marec - evs.sk

„Pýtate sa: Prečo je to? Preto, lebo Hospodin bol svedkom medzi tebou a ženou tvojej mladosti,  ktorej si sa spreneveril, hoci ona je tvojou družkou a zmluvnou manželkou! (Mal 2:14)

Milujem staré opravené autá. Keď vidím, ako sa naokolo premáva dokonale opravený Chevrolet z roku 1967, je to pre mňa krása na kolesách.

Premýšľaj o svojom manželstve ako o aute. Svoje auto musíš udržiavať. Musíš ho natankovať. Musíš do neho vliať olej. Musíš ho niekedy zobrať do servisu, aby ho vyladili a z času na čas mu vymenili gumy.

Vždy je dobrý nápad svoje manželstvo a život prehodnotiť a opýtať sa: „Robím niečo, čo ubližuje môjmu vzťahu s mojím životným partnerom? Venujem pozornosť tomu, keď mi Cathe hovorí: „Nepáči sa mi, keď robíš toto. Znepokojuje ma to.“

Mne sa to môže zdať nepodstatné. Môžem to pustiť z hlavy a povedať: „Je to smiešne.“

Ale ak to znamená niečo pre ňu, potom by to malo znamenať niečo aj pre mňa. To isté platí pre ňu.

Ty a tvoj životný partner sa v týchto oblastiach potrebujete počúvať a prehodnocovať ich. Existuje nejaký iný vzťah, kariéra či služba, ktorá sa pre teba stáva dôležitejšou než tvoja prvotná služba, ktorá je slúžiť svojmu životnému partnerovi a svojim deťom? Ak áno, potrebuješ si znova určiť priority a zreorganizovať veci podľa toho, čo hovorí Biblia.

Stať sa jedným telom je udalosť. Je to tiež proces. Ak si v manželstve, v podstate ste jedno telo. Zaberie ti však celý život, aby si na to prišiel. Cathe a ja sme si v poslednej dobe uvedomili, že máme spoločné myslenie, ktoré funguje. Chce to čas − veľa času − spoznať človeka a zvyknúť si na vzťah.

Účelom nie je vymeniť svojho partnera za jeho nový model. Skôr je to o pracovaní na premene svojho manželstva na veterán, ktorý ostane na ceste navždy.

https://www.harvest.org