To najlepšie ešte len príde - 8. apríl - evs.sk

„So všemožnou bdelosťou chráň si srdce, lebo z neho pramení život.“ (Pr 4:23)

C. S. Lewis povedal: „Ľudia dostávajú z kníh predstavu, že ak si vstúpil do manželstva so správnym človekom, môžeš očakávať, že budeš navždy „zamilovaný“. Výsledkom toho je, že keď zistia, že zamilovaní nie sú, myslia si, že je to dôkaz ich pochybenia… neuvedomujú si, že… pôvab novej lásky vyprchá práve tak, ako vyprchal pri starej.“

Romantika a príťažlivosť sú v manželstve počiatočným rozochvením ako zapaľovanie auta. Naštartujú motor. Motor následne potrebuje bežať. Tento motor potrebuješ udržiavať a nechať ho bežať rovnakým smerom a robiť to, do čoho ťa Boh povolal. Zistíš, že akékoľvek problémy v manželstve máš, dokážeš ich prekonať. Existujú výnimky. Poväčšine sa však cez ťažkosti dokážeš prepracovať.

Výskumníci robili štúdiu zosobášených párov, ktoré mali vážne konflikty, ale rozhodli sa ostať spolu. Štúdia ukázala, že dve tretiny nešťastne zosobášených partnerov, ktorí zostali zosobášení, boli o päť rokov neskôr šťastní. Jednoducho vydržali.

Štúdia potvrdzuje biblické učenie. Takže, robme to Božím spôsobom. Urob z manželstva najdôležitejší vzťah. Uprednostňuj potreby svojho partnera pred svojimi vlastnými. Namiesto sebectva si vyber obetavosť. Sex si nechaj výhradne pre seba a svojho partnera. Rob všetko, čo môžeš, aby si záhradu svojho manželstva zveľaďoval a zbavil buriny. Následne pozoruj, čo vykoná Boh.

V akomkoľvek štádiu sa tvoje manželstvo nachádza, vydrž to. To najlepšie ešte len príde. Nevzdávaj sa. Nezriekni sa svojho manželstva.

https://www.harvest.org