Ajhľa, tvorím nové - 24. jún - evs.sk

Zamyslenia

Ajhľa, tvorím nové – 24. jún
24. júna 2022
Play

„Nemyslite na predošlé deje, o pradávnych neuvažujte! Ajhľa, tvorím nové; už teraz to raší. Nebadáte to? Veru, robím cestu na púšti, rieky v pustatine.“ Izaiáš 43:18 — 19

Niektorí ľudia sa nevedia poučiť z minulosti, preto musia prejsť cez mnohé draho získané skúsenosti, ktoré si mohli ušetriť.

Iní sa zas nedokážu oslobodiť od svojej minulosti. Paralyzuje ich. Myslia si, že stav Božieho ľudu je beznádejný Zažili tam toľko sklamaní a pádov, že človek už nemôže dúfať v žiadnu budúcnosť. To isté platí pre ich život. Príležitosti sú zbytočné.

Je nebezpečné poddať sa zúfalstvu. Ak so sebou ťaháš všetky svoje prehry, staneš sa nepoužiteľným nástrojom. Musíš dbať na Božie slovo, ktoré ťa varuje pred rozmýšľaním o starých veciach. Časť života, ktorú máš za sebou, sa nedá vrátiť. Ale Boh môže zmeniť tvoju budúcnosť.

Bez ohľadu na to, aký si starý, Hospodin môže stále tvoriť niečo nové. Najprv ti môže dať novú predstavu, vďaka ktorej vidíš všetko v inom svetle. Z pohľadu, že všetko zomiera a zaniká — keď ti otvorí oči — môžeš vidieť, že to začína rásť.

Medzi výhonkami a dospelými rastlinami je veľký rozdiel. Ak prírodu veľmi nepoznáme, ľahko prehliadame malé a bezvýznamné rastlinky. Nezdá sa, že by z nich mohlo niečo byť, keď ako krehké rastliny rastú v zeleninovej záhrade. Ale za niekoľko mesiacov sa všetko zmení a jedného dňa sú zdravou výživnou zeleninou na stole.

V Božom kráľovstve nie je všetko v úpadku. Existujú skvelé a rozsiahle prebudenia na viacerých miestach v oblasti misie. Tisíce ľudí sa obracajú k Pánovi. Kríž nestratil svoju moc.

Hoci to môže byť veľmi ťažké a temné na domácom poli, aj tu sa niektorí stretli so živým Bohom. On sám ich prebudil vo svätej vážnosti. Možno ich nie je veľa, ale sú to Pánove nástroje, a ak zostanú v Jeho rukách, urobí ich stĺpmi vo svojom chráme.

Hospodin môže vytvoriť niečo nové aj v tvojom živote. Ešte s tebou neskončil. Veď vieš, že povedal: „A ponesú ovocie i v šedinách, a budú svieži, čerství…“ (Žalm 92:15)

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.