Päť-hviezdičkové odporúčanie - 25. jún - evs.sk

Zamyslenia

Päť-hviezdičkové odporúčanie – 25. jún
25. júna 2022
Play

„A tak: kto vie dobre robiť, a nerobí, má hriech.“ Jk 4:17

Predstav si, že niekto v budove zbadá požiar a vybehne, aby si zachránil život, ale neurobí nič, aby pomohol ostatným, ktorí sú stále dnu. A čo je ešte horšie, ani nezavolá hasičov. Namiesto toho vyjde von a správa sa, akoby sa nič nestalo.

To by nebolo len zlé, ale dokonca by to bol trestný čin.

Alebo povedzme, že lekár urobí pacientovi sériu vyšetrení a zistí, že by ho vyliečili antibiotiká alebo možno jednoduchá operácia. No cíti sa nepríjemne, až trápne, keď má pacientovi oznámiť zlé správy. Radšej ho pošle preč a povie: „Môžete ísť.“ To je nezodpovedný lekár.

O čo horšie je však poznať cestu do neba, vedieť, ako možno mať odpustené hriechy a nájsť zmysel a dôvod života a nepovedať to? Preto nešíriť evanjelium môže byť hriech.

Uvedom si – hriech má mnoho definícií. Hriechom je prestúpenie, ale aj ľahkovážne prehliadanie. Hriech prestúpenia je porušením prikázania a prekročením čiary. To je vtedy, keď spravíš niečo, o čom vieš, že je to zlé.

Na druhej strane, hriech zanedbania je neurobiť niečo, o čom vieš, že je to správne. Biblia hovorí: „A tak: kto vie dobre robiť, a nerobí, má hriech.“ (Jk 4:17)

Na chvíľu vynechajme slová „kázať“ a „evanjelium“ a položme na stôl iné: „odporúčanie“. Každú chvíľu niečo odporúčame, od reštaurácií po najlepšie produkty na nákup. A keď nám niekto niečo odporučí, má to vážnosť.

Osvojme si teda túto myšlienku a aplikujme ju na šírenie evanjelia. Ochotne rozprávame o hamburgeroch, ale sme ochotní hovoriť o Ježišovi?

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.