Boh je Darcom života - 10. október - evs.sk

Zamyslenia

Boh je Darcom života – 10. október
10. októbra 2023
Play

„On stvoril svet a všetko v ňom je.“ (Žid 1:2, preklad anglického originálu TLB)

Je veľa dôkazov, ktoré by sme mohli uviesť ako svedectvo Božej existencie. Sú vedecké dôkazy, ktoré naznačujú, že Boh existuje. Napríklad, čokoľvek je v pohybe, musí byť hýbané niečím iným, pretože pohyb je odpoveďou hmoty na silu. V materiálnom svete nemôže existovať žiadna sila bez života a život predpokladá bytie, z ktorého vyžaruje sila hýbať niečím takým, ako sú morské prúdy a planéty. Alebo argument, ktorý hovorí, že nič nemôže byť samo sebe príčinou vzniku. Ak by sa niečo malo stvoriť samo, tak by to muselo existovať pred sebou samým, a to je nezmysel. Potom tu máme aj zákon života. Vidíme predmety, ktoré nemajú intelekt, ako napríklad hviezdy a planéty, ktoré sa hýbu podľa stáleho vzorca a dômyselne navzájom spolupracujú. A tak je zjavné, že stav pohybu nedosahujú náhodne, ale plánovane. Ak niečomu chýba inteligencia, nemôže sa hýbať inteligentne. Akýkoľvek šíp by bol bez luku a lukostrelca zbytočný. Čo dáva vedenie, zmysel a vzhľad neživým predmetom? Je to Boh. On je základnou hybnou silou života.

Modlitba dňa

Pane, viem, že bez tvojej sily by bol môj život zbytočný. Pohni ma svojím Duchom Svätým, aby som Ťa oslávil vo všetkom, čo robím.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.