Boh je v prírode - 6. máj - evs.sk

Zamyslenia

Boh je v prírode – 6. máj
6. mája 2021
Play

„Keď hľadím na Tvoje nebesá…“ (Ž 8:4)

Pozrieť sa do mikroskopu znamená uvidieť ďalší vesmír, ktorý je taký malý, že ho môže nájsť len elektronický mikroskop. Vieme napríklad, že jedna malá snehová vločka v snehovej výchrici s miliónom ďalších snehových vločiek sa rovná dvadsiatim miliónom elektrónov. Vedci učia, že miniatúrny svet jedinej živej bunky je rovnako udivujúci ako samotný človek. Boh nás učí, že sa o ňom môžeme dozvedieť veľmi veľa pozorovaním prírody. Pretože Boh prehovoril skrze svoj svet, ľudia nemajú žiadnu výhovorku, aby v Neho neverili. Preto žalmista napísal: „Vo svojom srdci blázon hovorí: Niet Boha!“ (Ž 14:1)

Modlitba dňa

Nepatrná krása Tvojho stvorenia hovorí môjmu srdcu o istote Tvojej prítomnosti, všemohúci a večný Bože.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.