Boh nemožného - 27. máj - evs.sk

Zamyslenia

Boh nemožného – 27. máj
27. mája 2024
Play

„Lebo Bohu nič nebude nemožné.“ (L 1:37)

Darčekové poukážky sú obľúbeným predajným tovarom. Napriek tomu mnohým ľuďom doma ležia nevyužité. V skutočnosti štúdia z roku 2021 odhalila, že priemerný človek v Spojených štátoch má približne 116 dolárov v nevyužitých darčekových poukážkach.

V Biblii sa píše, že Boh nás „obdaroval vzácnymi a veľkými zasľúbeniami“ (2Pt 1:4 ). Božie zasľúbenia sa však trochu podobajú darčekovým poukážkam. Príliš často zostávajú nevyužité.

Boh svoje sľuby dodržiava. V Starom zákone je viac ako 500 miest, ktoré poukazujú na príchod Mesiáša. Tieto pasáže prorokovali, ako sa narodí a kde sa narodí. Hovoria o Jeho ukrižovaní, vzkriesení a ďalších udalostiach.

Rovnako ako sú v Starom zákone stovky zasľúbení týkajúcich sa Ježišovho narodenia, je v Biblii určite aj mnoho zasľúbení týkajúcich sa Ježišovho návratu. Ježiš tvrdil, že sa vráti.

Preto neváhaj a drž sa Božích zasľúbení. Presne to urobila Mária po tom, čo sa jej zjavil anjel Gabriel a povedal: „Duch Svätý zostúpi na teba a moc Najvyššieho ťa zatieni; preto aj to, čo sväté narodí sa z teba, bude sa volať Syn Boží.“ (L 1:35)

Gabriel povedal Márii, že bude matkou Mesiáša. Jej život sa mal zmeniť jedným z najúžasnejších možných spôsobov. A ona reagovala na to, čo chcel Boh prostredníctvom nej urobiť.

Keď Mária položila legitímnu otázku, ako sa Boží plán v jej živote uskutoční, Gabriel odpovedal: „Lebo Bohu nič nebude nemožné.“  (L 1:37)

Možno práve čelíš zdanlivo neprekonateľnej prekážke. Máš problém, ktorý je taký veľký, že nevieš, ako sa vôbec dá vyriešiť. Boh je väčší ako tvoj problém. S Bohom nie je nič nemožné.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.