Boh ťa utvoril - 18. október - evs.sk

Zamyslenia

Boh ťa utvoril – 18. október
18. októbra 2022
Play

„Ale tí, čo očakávajú Hospodina, dostávajú novú silu…“ (Iz 40:31)

Žiť znovuzrodený život s Kristom vo svojom vnútri, ktorý ma uschopňuje žiť ho, je radostná skúsenosť. Ako sa tak muž premával na svojom Forde, odrazu sa niečo pokazilo. Vystúpil z auta, pozrel sa na motor, no nič nenašiel. Ako tam stál, zbadal auto, a tak ho začal stopovať, aby požiadal o pomoc. Z novučkého Lincolna vystúpi vysoký, priateľský muž, ktorý sa opýtal: „Čo sa stalo?“ „Neviem spojazdniť tento Ford,“ znela odpoveď. Cudzinec upravil zopár vecí pod kapotou a potom povedal: „Teraz naštartuj.“ Keď motor naštartoval, vďačný majiteľ sa predstavil a položil mužovi otázku: „Ako sa voláte, pane?“ „Volám sa,“ odpovedal cudzinec, „Henry Ford.“

Človek, ktorý vynašiel Ford, vedel, ako ho spojazdniť. Boh stvoril teba a mňa a len On sám vie, ako viesť tvoj a môj život. Bez Krista by sme v našich životoch stroskotali. Ak Kristus riadi tvoj život, všetko funguje, ako má. Bez Neho nemôžeme urobiť nič.

Modlitba dňa

Pane, tak často Ti zabúdam odovzdať úplné vedenie a zlyhávam. Uč ma spoliehať sa v mojich potrebách a sile výhradne na Teba.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.