Božia záchranná sieť - 3. apríl - evs.sk

Zamyslenia

Božia záchranná sieť – 3. apríl
3. apríla 2023
Play

Všetci totiž zhrešili a nemajú slávy Božej.“ (R 3:23)

Návštevníci San Francisca sa nemôžu ubrániť úžasu nad architektonickým zázrakom zvaným Golden Gate Bridge. Počas jeho prvých fáz výstavby sa niekoľko robotníkov neudržalo a spadlo do náruče smrti Sanfranciského zálivu.

Netreba dodávať, že to proces výstavby dosť výrazne spomalilo. Stavbári sa snažili vymyslieť spôsob, ako to napraviť, a tak urobili niečo, čo sa ešte nikdy predtým nepodarilo.

Pod stavenisko nainštalovali obrovskú sieť. Robotníci vedeli, že ak spadnú, sieť ich zachytí. Nebol by to príjemný zážitok, ale prežili by. Výsledkom bolo, že mohli pracovať bez strachu zo smrti. Mohli sa rýchlo pohybovať a dokončiť projekt.

Vedel si, že Boh pod teba umiestnil záchrannú sieť? Myslím tým, že keď sa pošmykneš, keď spadneš, keď urobíš chybu, neznamená to, že tvoje meno bolo vymazané z Knihy života a že si teraz u Boha persona non grata. Pretože On prišiel do tvojho srdca, odpustil ti a zaviazal sa ti, teraz ťa chráni, zapečatil a ospravedlnil ťa v dôsledku tohto záväzku.

Faktom je, že my ako kresťania zhrešíme a padneme. Božie slovo, ako aj naše vlastné životné skúsenosti nám hovoria, že je to pravda. Podľa 1J 1:8: „Ak hovoríme, že nemáme hriech, sami seba klameme a nie je v nás pravda.“ To nie je ospravedlnenie pre bezbožný život. Nie je to ani povolenie hrešiť. Je to jednoduché uznanie skutočnosti.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.