Nádej vzkriesenia - 7. január - evs.sk

Zamyslenia

Nádej vzkriesenia – 7. január
7. januára 2024
Play

 „Ten, kto vzkriesil Pána Ježiša, vzkriesi aj nás s Ježišom…“ (2Kor 4:14)

Vzkriesenie Krista prináša nádej. Dnes už zosnulý Emil Brunner raz povedal: „Nádej je pre zmysel ľudského života rovnako dôležitá ako kyslík pre pľúca.“ Ľudstvo je závislé na nádeji rovnako ako ľudský organizmus závisí od prísunu kyslíka. Aj napriek tomu je dnes beznádej a zúfalstvo všade okolo nás. Peter, ktorý bol tiež zúfalý z toho, čo videl na Kalvárii, píše neskôr túto víťazoslávnu správu: „Požehnaný Boh a Otec nášho Pána Ježiša Krista, ktorý nás podľa svojho veľkého milosrdenstva vzkriesením Ježiša Krista z mŕtvych znovuzrodil pre živú nádej…“ (1Pt 1:3)

Existuje nádej, ktorá ospravedlňuje, a naše hriechy môžu byť odpustené. Existuje nádej, že môžeme mať radosť, pokoj, istotu a byť v bezpečí aj uprostred tejto zúfalej doby. Existuje nádej, že Kristus sa čoskoro vráti – Biblia ju nazýva aj „blahoslavená nádej“. Existuje nádej, že jedného dňa bude nové nebo a nová zem, a že Boh bude vládnuť a Jeho kráľovstvo zvíťazí. Nádej nespočíva v našich schopnostiach, v našej dobrote ani v našej fyzickej sile. Vzkriesenia Krista nám dáva nádej.

Modlitba dňa

Mám nádej v Tebe, môj vzkriesený Pán a Spasiteľ, Ježiš Kristus! Daj, nech nikdy neupadnem do zúfalstva, ale nech vždy pamätám na Tvoje víťazstvo a Tvoju lásku.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.