Božie zasľúbenia - 12. marec - evs.sk

Zamyslenia

Božie zasľúbenia – 12. marec
12. marca 2022
Play

„Veď koľkokoľvek je zasľúbení Božích, v Ňom sú všetky; áno.“ 2. list Korintským 1:20

Mnohí kresťania nevenujú pozornosť Božím zasľúbeniam. Zbavili ich moci. K tomu, čo Boh zasľúbil, pridávajú raz jednu, raz druhú podmienku.

Nepochybujú, že Božie slovo sa nemení. Majú istotu, že by dostali to, čo im je zasľúbené, ak by ich viera, poslušnosť či služba boli iné.

Preto sa snažia byť takí, akí by mali byť. Ale neustále to zlyháva. Nakoniec si myslia, že to už ďalej nezvládnu. Veria, že sú spasení z milosti, lebo veria v Ježiša, no nedokážu žiť skutočný zdravý kresťanský život.

Ak si takýto kresťan, musíš dbať na Slovo. Tvojím problémom je, že sa snažíš nájsť súhlas s Božími zasľúbeniami v sebe samom. Kedy už pochopíš, že tvoj podpis nezabezpečuje platnosť Božích zasľúbení? Prečo sa chceš podpísať pod to, na čo Ježiš už položil svoje meno?

Všetky Božie zasľúbenia sú platné na základe krvi Ježiša Krista. Preto môžeš počítať s každým jedným z nich.

Keď sa v Slove stretneš s Božími zasľúbeniami, máš povedať: Tieto slávne zasľúbenia stále platia. Pán Ježiš naplnil všetky podmienky a požiadavky. Preto sa vzťahujú na mňa. Ježiš mi ich daroval.

Jeho dary majú pre teba nekonečnú hodnotu. Musíš ich chrániť. Musíš ich rozbaliť a poriadne si ich prezrieť. Čím viac sa na ne pozeráš, tým je vzácnejšie to, čo ti Ježiš daroval.

Nájdi si jedno z mnohých biblických zasľúbení a privlastni si ho. Poďakuj zaň Bohu a nech sa presadí v tvojom živote nasledujúci deň alebo noc.

Božie zasľúbenia majú úžasnú silu. Prenesú ťa cez všetko, čo ťa zraňuje a utláča. Meno Pána Ježiša je pod každým zasľúbením. Podpísal sa On sám. Teraz ho podáva tebe a ty ho máš prijať a poďakovať zaň.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.