Brána je tesná - 29. február - evs.sk

Zamyslenia

Brána je tesná – 29. február
29. februára 2024
Play

„Vtedy začnete hovoriť: Jedávali a píjali sme s tebou a na našich uliciach si učil; ale on povie: Hovorím vám, neviem, odkiaľ ste. Odstúpte odo mňa všetci páchatelia neprávosti!“ Evanjelium podľa Lukáša 13:26–27

To najvážnejšie zo všetkého, čo nám kedy Pán Ježiš povedal, musí byť to, že spasených bude veľmi málo ľudí. Samozrejme, mnohí poukazujú na to, že Pán Ježiš nedal priamu odpoveď na otázku, či bude málo tých, ktorí budú spasení. Ale to On práve urobil!

Spomína to vo svojich rečiach na vrchu: „Vchádzajte tesnou bránou, lebo priestranná brána a široká cesta vedie do zahynutia a mnohí ňou vchádzajú. Ale do života vedie tesná brána a úzka cesta, a málo je tých, ktorí ju nachádzajú.“ (Mt 7:13–14)

Preto je dôležité zápasiť o to, aby sme vchádzali tesnou bránou a kráčali po úzkej ceste.

Brána je tesná, ale nie preto, žeby bolo málo miesta u Pána Ježiša. Je tesná preto, že si nemôžeme zobrať hriech a starého človeka do neba! Tí, ktorí chcú prejsť tesnou bránou, sa musia obrátiť.

Namiesto toho sa však mnohí uspokoja s tým, že pestujú náboženstvo. Hľadajú Boha svojím vlastným spôsobom. Chodia a počúvajú Božie Slovo a zúčastňujú sa Večere Pánovej. Ale neobracajú sa.

Neopúšťajú svoju vlastnú cestu a nekráčajú po ceste, ktorú Pán Ježiš nazýva úzkou.

Jedného dňa všetci títo ľudia stretnú Pána Ježiša a On im povie: „…neviem odkiaľ ste.“ A oni odpovedia: „Jedávali sme a píjavali sme s tebou a na našich uliciach si učil“. To je doslovne to, čo robili počas Večere Pánovej. Išli sme a počúvali sme Tvoje Slovo. Ale Pán Ježiš odpovie: „Hovorím vám, neviem odkiaľ ste. Odstúpte odo mňa všetci páchatelia neprávosti.“

Takto sa to skončí so všetkými, ktorí sa nenaučili poznať Pána Ježiša a ani Pán Ježiš ich nepozná.

Preto je dôležité obrátiť sa včas a prijať spasenie. Vtedy budeš jedným z tých, ktorých Pán Ježiš pozná ako svojich.

Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.