Bude tam - 25. november - evs.sk

Zamyslenia

Bude tam – 25. november
25. novembra 2022
Play

„Kto v skrýši Najvyššieho prebýva a odpočíva v tôni Všemohúceho, ten vraví Hospodinovi: Moje útočisko, hrad môj, môj Boh, ja v Neho dúfam!“ (Ž 91:1-2)

Ako pastor som absolvoval príliš veľa pohrebných obradov za deti. Pozeral som sa na rodičov sediacich v prvom rade a snažil som sa nájsť tie správne slová, ktoré by im priniesli útechu. Predtým, ako náš syn Christopher odišiel do neba, odchádzal som z týchto bohoslužieb s myšlienkou: „Dúfam, že sa mi to nikdy nestane, pretože ak by sa to stalo, myslím, že by som to nezvládol.“

Neskôr sa to jedného dňa stalo aj mne. Odrazu sme boli rodičia, ktorí sedeli v prvom rade na pohrebnom obrade. Môžem ti povedať nasledovné: Bez ohľadu na to, čím si prechádzaš, Boh tam bude pre teba a s tebou.

Možno si videl niekoho, kto prechádzal ťažkosťami, a pomysleli si si: „Nemyslím si, že by som to zvládol.“ Teraz ešte nemáš silu, ktorú by si potreboval na to, aby si to zvládol. Ale Boh ti dá to, čo potrebuješ, keď to budeš potrebovať – nie nevyhnutne predtým a určite nie potom.

Boh nás nie vždy vyslobodí z našich okolností. Boh nie vždy odstráni problémy. Ale môžeme Ho oslavovať napriek našim problémom.

Sú aj také chvíle, keď Boh v našom živote dopustí ťažkosti, aby mohol zasiahnuť a vyslobodiť nás z nich, a ľudia budú žasnúť. Možno ťa Pán chce z niečoho uzdraviť alebo z niečoho vyslobodiť. Postihnutie sa môže zmeniť na schopnosť, keď ho vložíme do Božích rúk. Nevýhoda sa môže zmeniť na výhodu.

Stala sa ti v živote nejaká tragédia alebo problém, ktorý si získal tvoju pozornosť? Volaj na Pána a On ťa ochráni. V niektorých prípadoch ťa môže dokonca zachrániť.

Nech sa v živote nachádzaš kdekoľvek, Boh je pripravený zasiahnuť a utešiť ťa. Je pripravený priniesť nádej. Musíš však k Nemu prísť.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.