Budete ma hľadať, a nájdete ma - 4. marec - evs.sk

Zamyslenia

Budete ma hľadať, a nájdete ma – 4. marec
4. marca 2023
Play

„Budete ma hľadať, a nájdete ma; keď ma budete hľadá celým srdcom, dám sa vám nájsť — znie výrok Hospodinov…“ Jeremiáš 29:13 — 14

Zdá sa nám, že Božie zasľúbenia sú spojené s podmienkami. Preto si myslíme, že aj keď sú Jeho zasľúbenia dobré, my z nich nemáme úžitok, lebo nespĺňame podmienky.

Myslíš si: Musím nájsť Boha, ale podmienkou je, že Ho musím hľadať celým srdcom. Preto začneš bojovať, aby si bol úprimne oddaný. Čím viac bojuješ, tým viac vidíš, aké je tvoje srdce nestále a klamlivé. Nie si prekvapený, že Boh sa zdá byť vzdialený. Ako by aj nebol, keď máš rozpoltené srdce?

Určite existuje mnoho kresťanov, ktorých život skončil v zúfalstve. Podľahli zákonu. Zákon ich dokázal len obviniť a zlomiť. Cesta zákona nikdy nevedie k spaseniu.

V ríši spásy a milosti platí, že zdravé srdce je rovnaké ako skrúšené srdce. Keď tvoje srdce nemá nič, s čím by prišlo k Bohu, Boh môže prísť k tebe.

Pravdou je, že Boh prebýva v nebi. Ale prebýva tiež pri tom, kto má skrúšeného a pokorného ducha.

Ak ti Boží Duch zjavil pravdu, uvedomuješ si, že pred Bohom nie si ničím. Tvoje ústa zmĺkli, ale Božie nie. On zvestuje milosť strateným hriešnikom. Káže pokoj tebe, keď tvoje srdce je ako rozbúrené more. Káže nádej, keď sa všetka nádej otriasa.

Preto si blahoslavený, keď si chudobný v duchu. Vtedy hľadáš Hospodina, lebo nemáš nič, čoho by si sa pevne chytil. Nebudeš sklamaný. Nájdeš Ho. Povedal to vo svojom Slove.

Nevzdávaj sa a nezúfaj, lebo to by znamenalo vzdať sa satanovi. Samozrejme, že Boh môže oddialiť plnenie, ale nezmení slovo, ktoré dal.

Odďaľovaním plnenia ti Boh otvára oči, aby si videl, aký si sám osebe stratený. Túži, aby si našiel milosť.

Nájsť Boha je to isté, ako nájsť sa v Jeho láske. Stane sa to vtedy, keď prichádzaš k Ježišovi so zlomeným a kajúcnym srdcom.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.