Tvoje miestne misijné pole - 5. marec - evs.sk

Zamyslenia

Tvoje miestne misijné pole – 5. marec
5. marca 2023
Play

„Ale ako budú vzývať Toho, v koho neuverili? A ako uveria v Toho, koho nepočuli? A ako počujú bez kazateľa?“  (R 10:14)

Mám priateľa menom Steve, ktorý je tiež pastor. Steve je veľmi efektívny v hlásaní evanjelia z kazateľnice aj mimo nej. Kedykoľvek si v Steveovej blízkosti, môžeš si byť istý, že je len otázkou času, kedy niekomu položí túto otázku: „Povedal vám už niekto, že v nebi je Boh, ktorý vás miluje?“

Videl som ho, ako túto otázku položil baristovi v kaviarni, pričom za nami stálo v rade desať ľudí. Bol som s ním v reštauráciách, kde robil to isté. Kládol túto otázku náhodným ľuďom na ulici. A bol som svedkom rôznych reakcií.

Niektorí ľudia povedali nie. Iní nevedia, čo majú povedať. Raz sme boli v reštaurácii s ďalšími dvoma pastormi a chystali sme sa objednať si. Ostatní pastori viedli teologickú diskusiu, keď sa Steve obrátil na obsluhu a povedal: „Povedal vám už niekto, že vás Boh miluje?“ Čašníka Steveova otázka skutočne dojala. Povedal: „Nie, nikto mi to nikdy nepovedal.“

„No,“ odvetil Steve, „v nebi je Boh, ktorý ťa miluje.“ A potom sa s ním podelil o evanjelium. Medzitým naši priatelia stále diskutovali o teológii, nevšímajúc si, čo sa deje. Prešlo ešte niekoľko minút a Steve priviedol čašníka k Pánovi.

Trochu mi to pripomínalo dnešnú cirkev. Sme zaneprázdnení našimi diskusiami a politickými debatami, ale je čas zdvihnúť hlavu a pozrieť sa okolo seba. Ježiš povedal: „Žatvy je síce mnoho, ale pracovníkov málo“ (Mt 9:37).

Niekedy si myslíme, že by sme radi šli na misijné pole do inej krajiny aby sme hovorili ľuďom o Ježišovi. Prečo však nezačneme tým, že jednoducho prejdeme cez ulicu? Každý deň sa pred nami otvárajú príležitosti. Jednoducho ich musíme hľadať.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.