Čo očakáva Boh - 1. december - evs.sk

Zamyslenia

Čo očakáva Boh – 1. december
1. decembra 2021
Play

„Kto je verný v najmenšom, je verný aj vo veľkom;…“ L 16:10

Boh očakáva (a je to všetko, čo očakáva), že Mu úplne venujeme všetky naše talenty a obdarovania. To je zmyslom podobenstva o talentoch v Matúšovi v 25. kapitole. Prečítaj si to podobenstvo a zistíš, že vždy dostávame odmenu za našu vernosť. Môžeš byť rovnako verný ako hocikto iný a dostať pochvalu od Pána. Vezmi ten talent, ktorý máš, a investuj ho do večných záležitostí. Niektorí talentovaní ľudia prídu o odmenu, lebo robia veci kvôli tomu, aby ich ľudia videli. Niektorí netalentovaní ľudia prichádzajú o odmenu preto, že nevenujú, čo majú, lebo by si to iní nevšimli. Zhrešili rovnako – tí prví aj tí druhí.

Modlitba dňa

Daj, nech ma nezaujíma chvála od ľudí, ale nech svoj talent úplne podriadim Tebe, Pane Ježišu.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.