Posvätnosť manželstva - 2. december - evs.sk

Zamyslenia

Posvätnosť manželstva – 2. december
2. decembra 2021
Play

„Ako potrebujem Tvoju pomoc, zvlášť vo vlastnom dome.“ Ž 101,2 (preklad z angl.)

Počas sobášneho obradu, po vyslovení sľubov, kňaz vážne a s úctou poznamená: „Čo Boh spojil, človek nerozlučuj.“ Nie je Boh tretím partnerom v manželstve? Nemalo by sa s Ním počítať v manželstve a domácnosti, ktorá z toho manželstva vznikne? Ak Boh na začiatku spája dvojicu dohromady, nemala by si v domácnosti neustále uvedomovať Jeho prítomnosť? Mnoho domovov sa dnes rozpadáva, pretože vynechali z obrazu domácnosti Boha. Pri stretoch osobností, k akým dochádza v prostredí domova, musí byť prítomná sila, ktorá spája, a tou Živý Boh je! Mnoho párov si myslí, že ak by mali lepšie bývanie, dostali lepšiu prácu alebo mali iných susedov, ich domácnosť by bola šťastnejšia. Nie! Tajomstvo domáceho šťastia je nechať Boha, tretiu zmluvnú stranu sobášnej zmluvy, aby mal v dome také miesto, ktoré Mu právom patrí. Zmier sa s Ním, a potom môžeš byť mierotvorcom v dome.

Modlitba dňa

Pane, pomôž mi byť tvorcom pokoja vo vzťahoch s tými, ktorých milujem. Nech vždy pozerám na Teba, Knieža pokoja.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.