Diablove obľúbené slová - 21. február - evs.sk

Zamyslenia

Diablove obľúbené slová – 21. február
21. februára 2022
Play

„A tak sme staväli múr, až bol celý múr spojený až do svojej polovice. A srdce ľudu bolo ochotné konať.“ (Neh 4:6, Roháčkov preklad)

Keď je práca spolovice hotová, nachádza sa v najnebezpečnejčom štádiu, pretože diablove obľúbené slová sú: vzdaj sa. V Biblii sa spomína, že ako obyvatelia Judska rekonštruovali múry Jeruzalema, boli v pokušení vzdať sa: „A Júda povedal: Klesá sila nosiča, a narúcaného prachu je mnoho, nuž my nebudeme môcť staväť na múre.“ (Neh 4:10, Roháčkov preklad)

Už si sa niekedy cítil podobne? Kritici zvíťazia jedine vtedy, ak s prácou prestaneš. Možno sa snažíš dať doporiadku svoj život. Pomyslel si si: „Aký neporiadok!“ Možno si mal problém s alkoholom, a tak si Boha požiadal o pomoc. Na čas si dokázal byť od alkoholu slobodný. Teraz podnikni praktické kroky. Ak máš doma stále nejaký alkohol, zbav sa ho. Niekedy sa musíš zbaviť starých harabúrd, aby si si vytvoril priestor na nové.

Ak máš dlhoročných kamarátov, ktorí ťa ťahajú dole, nájdi si namiesto nich nových. Prestaň sa stretávať s bezbožnými ľuďmi a začni sa stretávať s ľuďmi, ktorí majú pred Bohom bázeň.

Ježiš vyhlásil: „A ak ťa zvádza noha, odtni si ju… A ak ťa zvádza oko, vylúp si ho…“ (Mk 9:45). Ježiš to nemyslel doslova. Vravel, že nech oslobodenie od hriechu, ktorý ťa ťahá dole, stojí čokoľvek, urob to. Odstráň ruiny. Potom postupne pridávaj tehlu po tehle.

Začni, kde si, a nevzdávaj sa. Nevzdávaj to so svojím manželstvom. Nevzdávaj to so svojou rodinou. Nevzdávaj to so svojím životom a duchovným rastom. Pokračuj vo výstavbe.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.