Nestrať Ho z očí - 6. jún - evs.sk

Zamyslenia

Nestrať Ho z očí – 6. jún
6. júna 2023
Play

„A keď Ho nenašli, vrátili sa do Jeruzalema a hľadali Ho.“ (Lk 2:45)

Musíme čeliť skutočnosti, že škriepky presiakli aj do nášho cirkevného života. Je pravda, že z Cirkvi sa momentálne stal cirkevný bojovník. No cirkevný boj by mal byť o zasvätení sa zjavenej pravde a Božej svätosti, a nie o vnútrocirkevnom hašterení a škriepkach. V Lukášovi, druhej kapitole čítame, že Ježiš sa jedného dňa Jozefovi s Máriou stratil. Kde sa im stratil? Na tom najnepravdepodobnejšom mieste na svete – v Chráme. Videl som, ako mnoho ľudí stratilo Ježiša priamo v kostole. Videl som, ako Ho stratili pri hádke o tom, kto bude vedúci spevokolu, kto bude hrať na organe, kto bude starším zboru, alebo kto by mal byť farárom. Áno, aj keď sme kresťania, sme tiež ľudia, a  Ježiš nám ľahko zmizne z očí, dokonca aj priamo v chráme!

Modlitba dňa

Pane, nedovoľ, aby som Ťa v každodenných situáciách života stratil z očí.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.