Dokonalé umenie - 18. november - evs.sk

Zamyslenia

Dokonalé umenie – 18. november
18. novembra 2022
Play

„… sám sebou sa však nebudem chváliť, ak len nie slabosťami.“ (2K 12:5)

Dr. Edward Judson vo svojej reči venovanej svojmu otcovi Adoniramovi Judsonovi, pri príležitosti pomenovania cirkvi v New Yorku po ňom − Judson Memorial Church –, povedal: „Utrpenie a úspech patria k sebe. Ak si úspešný bez utrpenia, je to preto, lebo iní trpeli predtým, než si začal trpieť ty; ak trpíš bez úspechu, je to preto, aby ďalší po tebe mohli uspieť.“

Blahoslavení plačúci. Môžu byť šťastní, pretože vedia, že ich bolesť, utrpenie a núdza sú námahou nového stvorenia, sú to pôrodné bolesti lepšieho sveta. Môžu byť šťastní, ak sú si vedomí, že Boh, skúsený umelec, používa oboje − svetlo a tieň, aby vytvoril majstrovské dielo hodné dokonalého umenia.

Takisto sa dokážu tešiť v chorobe, usmievať sa cez svoje slzy a spievať uprostred svojho smútku, pretože si uvedomujú, že v Božej ekonómii „ak s Ním znášame utrpenie, s Ním budeme aj kraľovať.“ (2Tim 2:12)

Modlitba dňa

V utrpení sa budem učiť chváliť Ťa, Spasiteľ.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.