Dokonané dielo - 1. marec - evs.sk

Zamyslenia

Dokonané dielo – 1. marec
1. marca 2023
Play

„… Ak sa niekto nenarodí znova, nemôže uzrieť kráľovstvo Božie.“ (J 3:3)

Človek je zachránený dokonaným dielom Krista na kríži, a nie svojimi pocitmi a náboženským nadšením. Môžete sa spýtať: „Ale čo pocity? Nemajú pri viere v spasenie žiadne miesto?“ Iste, takáto  viera poskytuje miesto aj pocitom. No nie pocity nás zachraňujú. Akékoľvek vznešené pocity sú  výsledkom spasiteľnej viery, ale samotné nikdy nemôžu zachrániť. Láska je pocit. Takisto aj radosť a vnútorný pokoj. Aj láska k ľuďom je pocit. Záujem o stratených tiež. Tieto pocity neznamenajú obrátenie. Skúsenosť, ktorú máme hľadať a očakávať je skúsenosť viery v Krista.

Modlitba dňa

Pane, ďakujem Ti za dar vykúpenia, ktorý sa na rozdiel od mojich pocitov nemení.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.